Wpis z mikrobloga

Kilku wykopków już się popłakało, bo część ludzi oceniło #ringsofpower na 1, nazwali ich rasistami/fanatykami Tolkiena/prawakami i powiedziało, że ocenili serial bez oglądania, ale jednocześnie nie widzą nic złego w tym, że praktycznie co trzeci oceniający na IMDB (33,2% ludzi) dało najwyższą notę, uznając ten serial za arcydzieło (a fakt, że IMDB jest powiązane z Amazonem, na pewno nie miało żadnego wpływu na to, że akurat najczęściej wystawianą oceną jest ta najwyższa)... Ocena 4,2 na filmwebie to według nich skandal, ale krytycy, którzy na filmwebie ocenili serial na 8,7, to już uczciwa ocena (gdzie krytyk z Newsweeka chwali produkcję za "mniej tolkiena") xD

Ciekawe, że w drugą stronę nie nazywają już osób z drugiej strony barykady rasistami/hejterami Tolkiena/lewakami i nie mówią, że ci użytkownicy ocenili serial bez oglądania choćby odcinka, czy to, że Amazon wykupił pozytywne oceny i sztucznie podwyższa notę serialu ¯\_(ツ)_/¯

Sam serialu raczej nie obejrzę, ale z ciekawości przeczytałem trochę wpisów (na twitterze czy tu na wykopie) i najczęściej ludzie uważają, że to co najwyżej przeciętny serial, dobry wizualnie, ale słaby pod względem scenariusza, a wśród ocen dominują te od 3 do 6 (niższe, gdy przywołuje się książki Tolkiena).
Dla jasności, słabe jest, gdy ktoś wystawia ocenę, bez obejrzenia (lub tylko na podstawie zwiastunów), niezależnie czy to 1,2 czy 9,10 (bo sądząc po tych, którzy obejrzeli, produkcja Amazonu pewnie nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie).

#wladcapierscieni #lotr #amazon #seriale #tolkien #imdb #filmweb
RogerCasement - Kilku wykopków już się popłakało, bo część ludzi oceniło #ringsofpowe...

źródło: comment_16622078334YBFSSPdS28w1jDdbfi8PM.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@CosyGrave: Oho, właśnie o takich jak Ty piszę, dosłownie zamieniłem tylko słowa w postach neuropków, a Ty już się spłakałeś, bo jesteś urażony, że ktoś wytyka im hipokryzję xD

Dla jasności, słabe jest, gdy ktoś wystawia ocenę, bez obejrzenia (lub tylko na podstawie zwiastunów), niezależnie czy to 1,2 czy 9,10 (bo sądząc po tych, którzy obejrzeli, produkcja Amazonu pewnie nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie).


Literalnie się popłakałem, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roger_Casement: nie wiem, jak można oceniać serial po 2 odcinkach. Akcja nawet dobrze nie ruszyła, oprócz wątków Galadriel i babki w niebieskiej sukience. Mnie osobiście się podoba wizualnie, ale scenariusz czy historia ciężko ocenić na ten moment, może za połowa, bo na razie jest raczej średnio. Widać, że amazon będzie odcinał kupony ile wlezie z tego IP, w jednym sezonie nic nie zamkną z racji mnogości bohaterów. I fajnie, bo będzie
  • Odpowiedz