Wpis z mikrobloga

#gry #ps5 #ps4 #pcmasterrace #deathstranding

Skończyłem Death Stranding. Jezu jakie to bylo piekne. Trudne początki, kiepski interfejs, irytujący Bolasi... no ale czułem, ze w koncu mi sie spodoba. I sie spodobalo.
Najładniejsza gra w jaką grałem, niezwykle klimatyczna z cudownie dobraną muzyką. Mega wciągająca fabuła, niektóre cut scenki mimo, ze trwały po 30 min (a na koniec gry lacznie chyba z godzinę xD) oglądałem z ciekawością, jednym tchem. Widziałbym jedno sezonowy serial inspirowany tą historią, to mogłoby wypalic.
Gameplay bardzo fajny, oryginalny, wspinaczka z pomoca drabin, lin, ciągniecie lewitujacych bagażników za soba, potem optymalizacja tras za pomocą autostrad, tyrolek... Super.
Szkoda, że strzelanie z terrorystami, Bolasami bylo tak nędznie zrobione. Bossy mimo, że wyglądały super byly beznadziejne-polecam grac na najłatwiejszym poziomie trudnosci gdyż nie zmienia to nic w kwestii transportu ładunków a pozwala nie irytować sie na największą wadę gry jaką jest walka. Na szczęście samej walki zbyt duzo nie ma.
Wynurzeni sa zrobieni o wiele lepiej ale niestety im dalej w las tym gorzej bo dostajemy multum pukawek i nie warto sie specjalnie starać o nie wykrycie. Na samym poczatku gry jak bylem zmuszany do unikania kontaktu z wynurzonymi chłonąłem klimat zagrozenia i bylo o wiele lepiej.
Na szczescie walka, bossy to moze 10% gry, reszta to samo mięsko(ʘʘ)
Chyba jedna z moich ulubionych gier chociaż obiektywnie nie powinienem ocenić jej wyżej niż 8/10 ze względu na wspomniane wady.
To niech będzie 8/10+gwiazdka Ratollo

Chyba spróbuję podejść drugi raz do metal gear solid V, teraz juz nie boje się stylu Kojimy, to również może być mega gra.
  • 16
@Chris_Karczynski ja pobrałem w ramach ps plus extra, ale teraz jak juz wiem co to za gra to zaplacilbym nawet 300zł, wedlug mnie to perełka. Zagryźć zęby na pierwsze 3 godzinki, skupić się na chłonięciu świata i potem to już leci z górki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ratollo:

Chyba spróbuję podejść drugi raz do metal gear solid V, teraz juz nie boje się stylu Kojimy, to również może być mega gra.

Nie podchodź do tego jeśli nie grałeś w poprzednie części. To nie ubisoftowy asassins creed że zaczynasz sobie gdzie chcesz, to jest Kojima.
@ratollo: Ja kupiłem w dniu premiery i przeszedłem całe i bardzo mi się spodobało.
Trzy tygodnie temu pobrałem director cut i po 4h zginąłem i zrobił się krater i mi się odechciało. Za pierwszym podejściem nie zginąłem ani razu, za drugim ryba mnie od razu złapała z odległości z której się nie spodziewałem gdy miałem rzucić już ostatni granat i tak mnie to zirytowało ze odinstalowałem
@pietrek16 niby tak aczkolwiek bardzo dobre historie w grach (a jest ich niestety niewiele) zyskują jeszcze bardziej na tym, ze jestes czescia swiata i to ty pewne rzeczy robisz i bierzesz w nich aktywnie udział:) ale rozumiem zdenerwowanie, bo jednak w death stranding cut scenki sa wyjatkowo dlugie. Chociaz najwiecej ich jest na poczatku i koncu gry, w srodku niewiele. Mozliwe, ze gra by zyskala gdyby scenek bylo wiecej, pokazywalyby sie czesciej
@ratollo: Mireczku posłuchałem Twojej rady, zagryzłem zęby przez pierwszych kilka godzin i teraz od paru dni nie mogę się od tej gry oderwać. A już myślałem, że za stary jestem i żadna gra mnie tak nie wciągnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)