Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie, bo dostaje szału.

Będzie śmiesznie, ale próbowałem już kilkoma szmatkami umyć szybę od środka (dedykowane do szyb) i każda zostawia takie malutkie włoski (wygląda jak mikro-pęknięcia), że szyba wygląda gorzej niż przed myciem. No dostaje szału.

Możecie poradzić jakieś porządne szmaty do szyb? Tak, że jak wytre szybę to będzie po prostu czysta, a po praniu dalej zachowa swoje właściwości?

#detailing
  • 10
@TDDwBashu: kiedys sie walilo szmata byle jaka a potem gazeta czarno biala zwinietaw kulke polerowalo na gladko, nie wiem jak swiat poszedl do przodu przez 20 lat ale to pewnie nadal dziala ;d
@TDDwBashu: umyj byle jak szmatą, pozniej obojętnie jaki spryskiwacz i ściągnij taka specjalna do środka ściągacza samochodową. W tym są też specjalne ścierki, które są ze skóry krowiej czy #!$%@? go wie, bardzo przyjemny materiał. Tylko one na sucho nie współpracują, są też imitacje tej skóry, może łatwiejsze w obsłudze, ale trochę bardziej się z czasem przecierają. Polecam na szyby i zewnątrz aby na szybko na sucho przetrzeć auto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TDDwBashu: u mnie idzie najpierw mikrofibra z APC albo innym odtłuszczaczem, czasem woda z płynem do mycia naczyń, a później dobrej jakości ręczniki papierowe i frosch spirytus. Myję tak wszystkie szyby i okna i zawsze jest 11/10