Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem o koszty życia w Szwajcarii, teraz zapytam już konkretnie o pierwsze kroki przed przeprowadzką. Najbardziej palący temat to mieszkanie tymczasowe. Polecano mi visionapartmanets ale szukam tańszej i lepszej alternatywy niż +2k CHF za 15m pokój. Możecie coś polecić i poradzić z własnego doświadczenia? Zurich i okolice.
#szwajcaria
  • 16
@Sadams: Poszukaj pokoju na stancji. Za 700-1000 coś znajdziesz bez problemu, tylko może być ciężko zaklepać bez wizyty osobiście. Szukać możesz na wgzimmer.ch. A na sam sam początek (pierwszy tydzień) tani hotel albo Airbnb.
@Sadams: czasem jest to problem, to prawda, ale nie jesteś pierwszą osobą z takim problemem.
Możesz poszukać pokoju na flatfox. Może uda Ci się złapać cokolwiek na telefon z przedpłatą. Jak Ci się nie spodoba to od razu po przyjeździe możesz się wypowiedzieć.
@Sadams:
Znalazłem mieszkanie tymczasowe na grupie fb. Mieszkanie na ~5 msc ideolo na ogarnięcie papierów i znalezienie czegoś na dlużej. Obojetnie w jakiej formie mieszkanie ogarniesz, postaraj się abyś dostał jakieś potwierdzenie najmu z adresem i Twoimi danymi, najlepiej umowa 'untermietvertrag' (1 link w google).
@krzyzakp: To że bez gratów łatwiej się dynamicznie przemieszczać. Ja się zameldowałem na airbnb gdzie mieszkałem o ile pamiętam 9 dni. Wiadomo że wszyscy kręcili nosem ale jak się uparłem to się dało. Jakoś trzeba to przeskoczyć bo co jak masz pracę a nie masz gdzie mieszkać bo jeszcze nie znalazłeś miejsca i śpisz na kanapie u znajomego? Jak w urzędzie im się nie podoba to trzeba powiedzieć, żeby zarejestrowali jako
@krzyzakp: Ale może się nie dać wynająć nawet drogiego, jak ktoś dopiero co przyjechał, nie ma meldunku, konta w banku, i jeszcze pozwolenie L. A z kasą... łatwo powiedzieć. Ja jak przyjechałem to miałem w kieszeni życiowe oszczędności ~10k PLN i musiałem sobie jakoś radzić do pierwszej wypłaty.
@4833478: Da sie, wynajmowalem takie i to zdalnie, 2 miesiace przed wyjazdem do CH. Nie chcieli przelewow, zaliczek ani innych dziwnych walow ;) Po prostu 1go maja odbior kluczy, kaucja, czynsz i finito.
Tak, o tym wlasnie mowie ze tanio nie jest i trzeba byc na to przygotowanym jak sie wyjezdza.. No chyba ze pracodawca zapewnia mieszkanie, wtedy luz.
@krzyzakp: Może miałeś farta, że tak znalazłeś. A ja miałem farta, że mnie zameldowali na airbnb. No cóż, każdy musi mieć takiego czy innego farta najwyraźniej. Ale jak masz pecha to też trzeba sobie jakoś poradzić. Nie mówię, że się nie da, tylko staram się trochę pokory wykazać bo jednemu idzie łatwiej a drugiemu może się trafić trudniej.