Wpis z mikrobloga

Dobra zaczynam skup etf iShares MSCI ACWI UCITS ETF i wracam na moj tag #poteznyinwestor z updatem każdego tygodnia.
Po chłopsku: O co ci #!$%@? chodzi? ETF, który zamierzam nabywać to tak jakby odwzorowanie światowych giełd. Składa się z wielu akcji na wielu światowych giełdach, i jeżeli spółki te spadają, to cena ETF też. Jeżeli giełdy rosną, to cena ETF rośnie.

- Ile chcesz w to #!$%@?ć? Na chwilę obecną przewiduję na to 80 000zł.
- Kupisz wszystko za jednym razem? Nie, będę inwestował 5000zł co tydzień co daje nam 4 pełne miesiące, aby uśrednić cenę zakupu przy dalszym spadku światowych giełd.
- W jakie dni będziesz robił zakupy? W poniedziałki, jako że to statystycznie dzień tygodnia z najniższymi cenami na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako, że napisałem, że będę brał w poniedziałki, to zakupiłem dziś pierwszy pakiet, bo grunt to trzymać się planu xD
Nie no, musiałem kiedyś po prostu zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tej pory zainwestowane:
Wartość w PLN: 5000zł
Wartość w USD: 1054,96USD
Ilość zakupionych jednostek: 17
Średnia cena zakupu jednostki: 61,43USD
Zysk/strata na portfelu w PLN: ?% (pierwszy zakup)
Zysk/strata na portfelu w USD: ?% (pierwszy zakup)

Z fartem inwestorki i zapraszam do śledzenia #poteznyinwestor ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gielda
  • 25
  • Odpowiedz
@Limon2g: sumarycznie jestem na + jakieś paręnaście tysięcy PLN patrząc po pitach, bo 2020 dał nieźle zarobić jak na kwoty które inwestowałen. 2021 już tak średnio ale nadal na plus. 2022 póki co na otwartych pozycjach na minus jakieś 5000zł.

Naprawdę wtedy zaczynałem i nie widziałem nawet jak kupić akcje xD od tego czasu bardzo dużo się nauczyłem i właśnie staram się zbudować mądry portfel inwestycyjny na kilkanaście lat i
  • Odpowiedz
@Czachaaa sporo osób mówi o revolucie a od siebie jeszcze dorzucę że dość fajna opcja jest w Aion Banku. Jest konto walutowe w EUR, CHF, GBP i USD a wymiana jest po kursie rynkowym, można inwestować w jakieś ichniejsze ETFy (nie wiem na ile dobre to jest), mają oprocentowane konta w PLN 6% i EUR 0.5% (w najwyższym planie). Minus jest taki że miesięcznie kosztuje między 20zl a 50 zl
  • Odpowiedz
@Czachaaa: nie ma żadnej prowizji za wypłatę/wpłatę $$$. Sam tak korzystam, mam dolarowe w mbanku i przelewam z/do XTB bez żadnych prowizji. Jedyny minus jest taki, że idzie 3 dni robocze z XTB do mBanku.

Ja mam to rozwiązane tak, że mam kartę Visa Intensive z usługą wielowalutową i kartą przez Paypal przelewam $$$ na XTB. Inna sprawa, że mając konto walutowe na revolucie (który jest teraz bankiem) chyba można
  • Odpowiedz