Wpis z mikrobloga

  • 3
@Phyrexia Ser kosztuje 30 złotych za kilogram: koszt na 1 pizzę to około 2 złote

70g sera na pizzę?
I cena za kilogram to raczej spokojnie 40+
  • Odpowiedz
  • 2
@Phyrexia to idź do sklepu i ktoś sobie ułamek wszystkiego: poproszę, trochę oleju, pół łyżeczki przypraw, 10 plasterków pepeorni, 8 klopsików, 2 kawałki szynki, pół grubej parówki i troszkę karkówki. Mogę dostać za darmo, bo to na pizze, a mam tylko 5 złotych ()
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: @tikoczento: @Phyrexia:

Phyrexia robi sexworkerkę z logiki. Cenę 5 zł można uzyskać jeżeli się robi od razu nie jedną pizzę a 10. I ta cena też jest jakaś nierealna, chyba, że ktoś lubi #!$%@?ą pizzę z jakimiś podróbkami produktów.

Ser żółty za 30 zł na pizzę? Na sos daje się mozzarellę 35zł/kg a na wierzch pizzy parmezan za 100zł/kg
Sos z
  • Odpowiedz
Phyrexia robi sexworkerkę z logiki. Cenę 5 zł można uzyskać jeżeli się robi od razu nie jedną pizzę a 10.


@bambo_rambo: Nigdzie nie napisałam, że twierdzę inaczej. Poza tym nie 10 a raczej około sześciu, bo tyle wychodzi z kilograma mąki.
  • Odpowiedz
@bambo_rambo: Piszesz bzdury.

Ser żółty za 30 zł na pizzę? Na sos daje się mozzarellę 35zł/kg a na wierzch pizzy parmezan za 100zł/kg


Myślisz, że w pizzerii dodają takie składniki w takich cenach zamiast zdobytych najtaniej jak się dało w Makro czy promocjach marketowych? Mozarella w kostce kosztuje chyba nawet 25 złotych za kilogram w
  • Odpowiedz
@Phyrexia: sama bzdury piszesz, ciasto rośnie kilka godzin, ale żeby było najlepsze to musi poleżeć w lodówce ze dwa dni.
I tak są pizzerie, które stawiają na pierwszym miejscu na dobrej jakości składniki, ale widzę, że Ty w takich nie jadasz.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: mój brat jest pizzowym świrem i wiem jak to wygląda. Piec za kilka tysięcy, mąka sprowadzana z Włoch, pomidory na sosy muszą być odpowiednie, do tego różnego rodzaju szynki. Ogólnie jedna wielka pasja. Dobrej pizzy nie zrobisz w 3 godziny, co najwyżej zjadliwą. Ale do tego trzeba mieć porównanie. Zjedz raz porządną włoską pizzę neapolitańską a zobaczysz o co chodzi i jakie znaczenie mają dobrej jakości składniki.
  • Odpowiedz
Piec za kilka tysięcy, mąka sprowadzana z Włoch, pomidory na sosy muszą być odpowiednie, do tego różnego rodzaju szynki.


@bambo_rambo: Też robię w specjalnym piecu do pizzy, z mąki zero. Natomiast sos z koncentratu rozrobiony z olejem i przyprawami jest lepszy niż gotowce w słoiku. Składniki są indywidualną sprawą.
  • Odpowiedz
Szczerze uważam, że najlepsze jest z tego samego dnia. Po kilku dniach w lodówce to samo ciasto nie jest już takie dobre.


@Phyrexia: bo ciasto ma leżeć w lodówce zanim wyrośnie, i robi się je z mąki 00

A sos robi się z pomidorów (mogą być w puszce), a nie z koncentratu. Gotowy sos to dla mnie obraza

Zresztą są od tego odpowiednie fora, jak chcesz to poczytaj i się
  • Odpowiedz