Wpis z mikrobloga

@FrenFrog: Ciężko porównywać dobór naturalny względem różnych gatunków. Wszystkie zwierzęta w tym ludzie zwracają uwagę na inne wartości.
Powierzchownie te wartości można owszem sprowadzić do urody, gdyż odnosimy się do pierwszego kontaktu lub doboru partnera.
U pawia będzie to barwny i pełny wachlarz. U modliszki, będzie znowu decydowała siła samca.
Jest tyle różnych płaszczyzn i zachowań zwierząt, że porównywanie ich doboru partnerów jest nieadekwatne i zwyczajnie się nie pokrywa ze sobą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian-powazka98: Widzę, że się zgadzasz, ale trochę się wstydzisz, bo ciężko mi się odnieść na serio do twojego komcia. I ta troska o potomstwo w 90% procentach gatunków? Wydaję mi się, że bzdura i króciutka wizyta na wiki potwierdza, nawet wśród ssaków opieka nad potomstwem to w 95% gatunków czysto samicza rzecz, więc opiekuńczość samca nie ma żadnego znaczenia.
@FrenFrog: No tak, ale wtedy musisz brać różnorodność miedzygatunkową. Dla przykładu mrówek jest więcej, i występuje tam hierarchia, każdy ma swoje miejsce.

W związku z tym jestem w stanie się zgodzić z tym co napisałeś, ale to jest w ogóle w innej skali.
Typowe zwierzęta rywalizując o samice są w stanie się zabić. Ludzie nie startują do siebie z klamkami zazwyczaj w "starciu" o partnerkę, i to nas różni od zwierząt.