Wpis z mikrobloga

Za nim zacząłem czytać jakieś ruskie artykuły czy #pikabu tak od rozpoczęcia wojny, to myślałem że Ruski mają w miarę podobne myślenie jak i Polacy, chociażby o wyjściu z jazma komunizmu, ale tam jest wszystko na odwrót, czytam sobię dziś komentarze o śmierci #gorbaczow no i oczywiście większość komentarzy to żal że nie został stracony za zdradę państwa, radość że tego roku zmarło cztery osoby-symbole rozpadu ZSRR Gorbaczow, Krawczuk, Burbulis Giennadij Eduardowicz, Szuszkiewicz. Śmianie się z Gorbaczowa że mówił że po rozpadzie w latach 2000+ nadejdzie dobrobyt, ale już nue zdają sobie sprawy że to glownie wina Putina i jego kliki że tego nie ma. Ehh widzę że Ruskie społeczeństwo chętnie by powróciło do ZSRR 2, trzymać się od nich z daleka, a tych z zachodu co chcą jeszcze z nimi współpracować j.... prądem #rosja #polityka #zsrr
  • 5
@EloBreko: Nigdy nie będziemy pewni, jak wielka jest skala cenzury na popularnych rosyjskich portalach. Rolą cenzury jest, aby zwykli urzyszkodnicy nie odnieśli wrażenia, że większość jest przeciwna Putinowi i wojnie, bo wtedy może dojść do rewolucji. Mają codziennie odnosić wrażenie, że większość popiera rozwój wydarzeń, więc nie warto się wychylać z niepopularnymi poglądami.
@smierdakow: no też właśnie sobie myślę że dajmy analogicznie byśmy byli w latach do 89 Wielka Polska od morza do morza i potem byłby taki Tusk który by poprzez reformy demokratyczne skoczył to i by powstały różne państwa ze swoimi narodami to też jakby przez następne lata rządził taki Kaczyński to pewnie naród Polski myślał by podobnie jak ten Ruski dziś xd