Wpis z mikrobloga

Siemano czy istnieją jakieś przyzwoite słuchawki bezprzewodowe do 100 zł żeby sobie z domku pracować nie uwiązanym kablem na tych callach? Obecnie korzystam z Platronics C3220 i chciałbym jakiś odpowiednik. Jak przeglądam jakieś korpo-słuchawy to głównie to porządne są z aktywną redukcją szumów za 500-1500 zł. Gdzież bym się tyle dla mojej firmy wykosztowywał ;) Naprawdę nie ma nic zwykłego prostego sensownego byle by bateria te 8h powiedzmy trzymała? Zwykłe na dwoje uszu z jakimś mute/unmute... Redukcję otoczenia to i tak MS Teams robi dobrze.

#kiciochpyta #korposwiat #sluchawki #elektronika
  • 13
@Twingoer: Mam Mairdi M890DBT, mniej więcej mieszczą się cenowo, ale mają swoje wady, niezbyt nadają się do muzyki (to może być celowe), przy korzystaniu z dołączonego adaptera USB mają trochę dziwne tryby pracy multimedia/HID przełączające się automatycznie gdy mikrofon jest w użyciu (ale i tak nie wiem czy teams potrafi wykorzystać tryb HID), mikrofon ma troszeczkę "cyfrowych" zakłóceń, przycisk mute daje efekt "pop". Ogólnie typowo telefoniczne zestawy są stosunkowo drogie.
@loginniezajety: W końcu jednak je kupiłem, i to zupełnie przypadkiem, bo nawet nie pamiętałem, że o tym modelu pisałeś. :) Sprawdzałem te Bluedio i Sony ale odpadły ze względu na brak przycisku mute. Szukałem dalej i trafiłem na Mairdi Rzeczywiście Mairdi mnie zmartwiły, gdy powiązałem je przez wbudowany w laptopie bluetooth - jakość była tragiczna. Dopiero podłączenie przez dołączony adapter bluetooth 5.0 na USB rozwiązał problem. Jakość normalna, dobra, podobna do
@Twingoer: Te tryby pracy są istotne jeżeli chce się korzystać z przycisku do odbierania/kończenia rozmowy. Jeżeli softfon nie otworzy mikrofonu przed odebraniem połączenia (bo w sumie nie musi) to przycisk działa jak bodajże media play/pause (da się to wykorzystać jako hotkey ale może być mylące). Jeżeli softfon otworzy mikrofon (a to może być już przed rozpoczęciem połączenia, na pewno będzie w trakcie połączenia gdy przycisk służyłby do jego kończenia) to przycisk
czy w słuchawce, do której podpięty jest mikrofon też masz delikatne bzyczenie podczas rozmów?


@Twingoer: Coś tam może być, ale chyba bardzo cicho bo nie zwróciłem uwagi.
Raczej małe szance by teams widział przycisk HID jako funkcję mute a z kolei przycisk mute na pałąku nic nie wysyła do PC.
@loginniezajety: Dzięki za info. U mnie niestety jakoś całkiem nieźle zaczyna warczeć, gdy rozpocznie się rozmowę w MS Teams. (bez rozmowy odrobinę słychać zakłócenia jakby to wynikało z zakłóceń fal magnetycznych)
Szanowni Panowie @ThomasTrip @Migfirefox @loginniezajety jestem winien podsumowanie Wam tej akcji, bo może komu innemu też się to przyda, a było to tak (zeszło się miesiąc czasu :D):

1) tak jak pisałem powyżej, pierwsze słuchawki tj. Mairdi M890DBT - fajne, mają zasięg na cały dom, na minus "pop" przy mutowaniu się i pewnie lokalizacja przycisku mute - najgorszy minus - to warczenie w jednej słuchawce - zwróciłem ten zakup

2) znalazłem kolejne,
Pragnę dodać do tego wpisu jeszcze jedną recenzję, bo wpadły mi do testu słuchawki Jabra Elite 45h.
Krótko o nich w porównaniu do JLab Go Work. Uważam, że te słuchawki są na podobnym poziomie. Jabra nie mają mikrofonu na pałąku, jest to zaleta jak i wada - dźwięk nagrany z tego mikrofonu jest z pogłosem i zbiera otoczenie - oczywiście w Teams można włączyć opcję usuwania szumu otoczenia. W JLab tego efektu