Wpis z mikrobloga

Absurdalny regres techniczny na przykładzie pralki Electrolux.
Przez ok. 15 lat użytkowałem pralkę Electrolux EWT 13620W, była to wspaniała, nowoczesna pralka, ładowana od góry z dużym wyświetlaczem LED. Zepsuła się podczas jednego prania, bardzo możliwe, że z winy innej osoby, która tą pralkę używała.
Kupiono nową pralkę, odpowiednik z najwyżej półki Electrolux, też ładowany od góry EW7TN3272SP.
Moża by się spodziewać, że przez 15 lat firma Electrolux poprawiła świetny projekt tamtej pralki i stworzyła coś jeszcze lepszego. Przecież rzeczy powinny być ulepszane? Nic bardziej mylnego. Nie tylko nic nie poprawiono, ale co gorsza, prawie wszystko pogorszono.
1. Stara pralka miała przyciski i duży wyświetlacz LED i to było super. Nowa ma wyświetlacz dotykowy, co jest głupim rozwiązaniem bo działa on z opóźnieniem i jest wkurzający i niewygodny za to wydaje bezsensowne dźwięki. Przyciski były o wiele lepsze.
2. Gdy ustawiało się program w starej pralce to ta proponowała optymalny czas prania (wyśrodkowany), nowa zawsze wskazuje maksymalny, który zawsze trzeba zmniejszać niewygodnym wyswietlaczem dotykowym, bo zazwyczaj nie pierze się ultrabrudnej odzieży.
3. Stara pralka zawsze pozycjonowała bęben do otwarcia po praniu, nowa tego nie robi, czyli trzeba ręcznie kręcić bębnem.
4. Stara pralka miała łatwe otwieranie klapy, nowa otwiera się niewygodnie jakimś małym przyciskiem.
5. Stara pralka dawała wyraźny, głośny dźwięk po praniu (aż trochę za głośny). Nowa wydaje tak cichy dźwięk, że go w ogóle nie słychać.
6. Stara pralka miała boczną obudowę gładką, nowa ma jakieś dziwne, bezsensowne zagłębienia przez co gorzej wygląda.
7. Wkładka na proszek była prostszej konstrukcji w starej pralce, nowa ma bezsensowne oznaczenia pranie I i II w formie wkładanych kawałków plastiku, które bardzo szybko zaczęły wypadać.
8. Dodano w nowej bezsensowny przycisk on/off, który nie ma żadnego zastosowania i besensownie tzeba go naciskać, gdyż stara pralka włączała się automatycznie po prostu po przekręceniu gałki programu.
Zalet w porównaniu do starej nie widzę żadnych, program parowy i tak prawie nie działa więc to tylko marketing, nic więcej to nie jest.
Tak właśnie przez 15 lat, zapewne ciężkich prac i badań, Electrolux znacząco pogorszył swoje pralki ładowane od góry.

#electrolux #agd #dom #ciekawostki #technologia #pralka
Pobierz nowyjesttu - Absurdalny regres techniczny na przykładzie pralki Electrolux.
Przez ok...
źródło: comment_1661794143yg5CNJ1LHiiJDSucrht0Bz.jpg
  • 7
@nowyjesttu: ja rozumiem że stara Ci bardziej leżała, ale trochę pieprzysz głupoty - ja zauważyłem 3.
Po pierwsze, PerfectCare 700 to nie jest jakaś wysoka półka Electroluxa, jakbyś z pod szyldu chciał kupić wyższą półkę, to powinieneś był kupić AEG Seria 8000 chociażby.
Po drugie, piszesz że w starej bęben wracał to pozycji do otwarcia - a w PerfectCare 700 pozycjonowanie bębna do otwarcia to norma ()
6. Stara pralka miała boczną obudowę gładką, nowa ma jakieś dziwne, bezsensowne zagłębienia przez co gorzej wygląda.


@nowyjesttu: A to nie jest specjalnie aby pralka ciszej pracowała i była wytrzymalsza?

Tak właśnie przez 15 lat, zapewne ciężkich prac i badań


No raczej nikt przez 15 lat nie siedział aby zaprojektować pralkę za tysionc pińcet xD
@Notakaprawda: Porównuję pralkę Electrolux do pralki Electrolux z tej samej półki. W mojej bęben się nie pozycjonuje, pomimo, że piszą na stronie, że niby jest. Chodzi o przycisk otwierania. W starej była wygodna rączka, którą wystarczyło podnieść lekko do góry i klapa się miękko otwierała, a w nowej trzeba wciskać mały, niewygodny przycisk.
W starej Time Manager automatycznie podpowiadał optymalny- średni, czas prania, a w nowej najdłuższy i trzeba go za
6. Stara pralka miała boczną obudowę gładką, nowa ma jakieś dziwne, bezsensowne zagłębienia przez co gorzej wygląda.


@nowyjesttu: blacha tzw. gazeta, to trzeba ją przetłoczyć, żeby pralka pod własnym ciężarem się nie złożyła ( ͡º ͜ʖ͡º)