Wpis z mikrobloga

Przestrzegam wszystkich przed tym bublem jakim jest XIaomi 12X. Szkoda kasy i nerwów.

- Dialer Googla to jakaś porażka i nie da się go zmienić przynajmniej w wersji Global.

- brak czujnika proxmimity - powoduje że telefon trzymany ramieniem często włącza ekran i albo rozłącza mi rozmowy albo wycisza głośnik. Co ciekawe doczytałem że Xiaomi korzysta z kamery jako czujnika i robi to TYLKO kiedy telefon jest w PIONIE. Jak masz go przyciśniętego ramieniem to przestaje działać i ekran jest włączony. Wiele razy rozłączyło mi rozmowę albo wyciszyło mikrofon albo zaczęły się wciskać klawisze. Ogólnie mogli nie oszczędzać na tak drobnym czujniku w telefonie za tyle kasy.

- tragiczny zasięg 3G. W miejscach gdzie mogłem w P30 spokojnie rozmawiać, 12X przerywa rozmowę. Albo rozmówca mnie nie słyszy. Poniżej znajdziecie oba telefony. Ten sam operator. I poziomy sygnału z Network Cell Info. Ten sam masz. To samo pasmo. Telefony leżą opob siebie. Różnica 10 dBm w przypadku sieci 3G. Z LTE jest lepiej. Do tego kiedy P30 trzymało jeszcze LTE i dało się chociaż strony przeglądać, 12X przełącza się uparcie na 3G i nie wraca szybko do LTE.

Problem bardzo dla mnie drażniący. Jeżdżę dużo tą samą trasą. I nigdy w P30 nie rozłaczało mi rozmów. W 12X ciągle ludzie mi mówią że mnie nie słyszą w miejscach gdzie zasięg jest faktycznie słabszy ale P30 spokojnie dawało radę. Tutaj mam duuuuży problem. I jak tego nie poprawię to będę go musiał sprzedać.

- MIUI i jego oszczędzanie energii. Ile ja się umordowałem żeby mój zegarek od Huaweia odbierał powiadomienia kiedy telefon jest wygaszony. Uprawnień multum. Do tego Huawei Health musi być cały czas włączony bo nie działa w MIUI ich Background Tasks bo system je ubija.

- Ładowarka nie zawsze łapie szybkie ładowanie Turbo Charge albo 67W Hyper Charge. Trzeba wypiąć kabel i wpiąć ponownie. Wtedy łapie. Inaczej leci 5V/2A. Testowane na dwóch ładowarkach. Po prostu trzeba pilnować i patrzyć jaki tryb się uaktywnił.

- Brak dobrej ładowarki samochodowej 33W od Xiaomi - leci tylko QC a i tak cudów nie ma.

- Android Auto po kablu praktycznie nie ładuje telefonu. Muszę ubić wszystko w tle żeby podczas jego używania telefon nie zżerał więcej prądu niż pobiera z USB samochodu. W P30 nie miałem tego problemu.

- Problem z Android Auto. Podczas gdy P30 działało wyśmienicie, z 12X mam same problemy. Wyszukowanie głosowe raz działa raz nie działa. Albo często pojawia się komunikat o utracie sygnału GPS. Pomaga wywalenie wszystkich apek z tła i odpalenie wszystkiego od nowa.

#xiaomi #xiaomi12x
Speed666 - Przestrzegam wszystkich przed tym bublem jakim jest XIaomi 12X. Szkoda kas...

źródło: comment_1661769619WLpanSETGLVqs8DsKS01L2.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Speed666: Ogólnie Xiaomi to bubel niezły ja też miałem prawie takie same problemy w budżetowym telefonie
Nie wygaszal ekranu podczas rozmowy
Słaby zasięg
Ładowarka nie lądowała szybko tylko wolno
Ta ich osrana problematyczna nakładka
  • Odpowiedz
@Speed666

To samo w Redmi Note 10S: GPS rozłącza, ekran podczas rozmów ciągle się wybudza, android auto - trzeba co odpalenie auta resetować telefon.

- brak czujnika proxmimity - powoduje że telefon trzymany ramieniem często włącza ekran i albo rozłącza mi rozmowy albo wycisza głośnik. Co ciekawe doczytałem że Xiaomi korzysta z kamery jako czujnika i robi to TYLKO kiedy telefon jest w PIO


- Problem z Android Auto. Podczas gdy P30
  • Odpowiedz
Dialer Googla to jakaś porażka


@Speed666: Dlaczego tak myślisz? Bo nie ma nagrywania? Korzystam z tego dialera i jest okej, wyszukiwanie T9, blokowanie spamu - są i działają.

brak czujnika proxmimity


@Speed666: Super, widzę, że problem z tym rozwiązaniem Xiaomi ma nadal, a szkoda, bo to bardzo irytujące
  • Odpowiedz
@k__d: Nie da się np. wybrać domyślen karty sim żeby dzwonił w momencie naciśnięcia kontaktu. Wtedy pojawia się lista akcji do wyboru. Albo trzeba na ostatnio wybranych nacisnąć słuchawkę zamiast samą nazwę żeby dzwonił od razu. Irytujące np. w samochodzie. Powinno się dać wybrać przez AA ale jak pisałem - ten praktycznie nie działa.
  • Odpowiedz