Wpis z mikrobloga

@zwodek: Lewica w obecnym kształcie w ogóle nie powinna istnieć, bo to postradziecki bękart. Prawdziwej Lewicy w Polsce już nie ma od czasów XX lecia międzywojennego. Zapoznaj się z takimi postaciami jak Daszyński, poczytaj o PPS Frakcji Rewolucyjnej.

Dzisiejsza Lewica to spadkobiercy zdrajców, a tamta polska lewica umarła śmiercią naturalną, ewentualnie jej niedobitki zasilają dziś PiSowski elektorat
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Jesteś taki mało kumaty, czy udajesz? Napisałem w kontekście aborcji żartobliwie, że osoby popierające aborcję zdążyły się już urodzić. Wyśmiałem cię. A Ty wszystko bierzesz na poważnie, że serio życzę komuś aborcji. Skąd się biorą tacy jak ty...

Nawal więcej "XD", to poprawi siłę twoich argumentów.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Wiele razy przeprowadzałem proces rekrautacji i na przeciągu lat widzę duże zmiany w wymaganiach vs umiejętności.

4500 netto za zdaną maturę sie po prostu nie należy xD

Ja też bym chciał zarabiac 10k netto, no ale to tak nie działa.

Jestem z rocznika 90, także z tego pokolenia co zaczynało od bandyckich stawek po 6 za godzine i na 4500 netto trzeba się było #!$%@?ć po łokcie.
  • Odpowiedz
@MirkobIog: A nie przyszło Ci na myśl, że ludzie są od lat niedopłacani po prostu? To nie jest tak, że nagle się rodzą literalnie inni ludzie, tylko ludzie są bardziej świadomi rynku i wartości własnej pracy. Tak jak sam napisałeś, Ty się zgadzałeś na nędzne warunki pracy (bo pewnie nie było innej możliwości) - teraz ludzie się na to nie zgadzają.

Nie oznacza, że to pokolenie nierobów, tylko właśnie, że
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: ale rynek pracy przecież tak nie działa, dlatego właśnie wynagrodzenie minimalne w takiej postaci jest tak niebezpieczne. Jeżeli na zakładzie osoba z 20-letnim doświadczeniem zarabia tyle samo co osoba na na start, to oznacza że coś jest nie tak. To nie dane z dupy, tylko niektóre gminy juz po ostatniej podwyżce płacy minimalnej notowały 50% wszystkich wynagrodzeń jako minimalne, niezależnie od stażu, wykształcenia czy doświadzcenia. Czy to wina januszexów,
  • Odpowiedz
ale rynek pracy przecież tak nie działa


@MirkobIog: Rynek pracy dosłownie tak działa xD Jest to umowa między pracownikiem i pracodawcą. Pracownik chcę optymalizować pensję, pracodawca koszty. Realna pensja pracownika to wynik tego zestawienia sił. Jak wielu pracowników nie zgadza się na niską pensję, to powstaje presja na pracodawcy w postaci braku dostępności pracowników. Jak jest dużo dostępnych pracowników za niską pensję, to pensja maleje.

Pensja minimalna ma zabezpieczać byt
  • Odpowiedz
. Jak wielu pracowników nie zgadza się na niską pensję, to powstaje presja na pracodawcy w postaci braku dostępności pracowników.


@johny-kalesonny: I zgadza się w końcu przyjąć kogoś za 4500, daje innym podwyżki żeby nie było buntu, a zaraz potem podnosci ceny o 10%.

Przypominam, że cały czas mówimy o kimś bezpośrednio po szkole, bez żadnego doświadczenia a taka osoba musi wypracować 7500 PLN, żeby pracodawca nie był stratny.
  • Odpowiedz
@MLGkunek: Nie słyszę żeby zandberg w Sejmie postulował wprowadzenie 6472891 płci. Za to Braun w Sejmie mówi do ministra zdrowia, że będzie wisiał. Nie są tacy sami. Lewica jest mniej radykalna i bardziej zjadliwa. Konfa leci totalnie na grubo.
  • Odpowiedz
@gnt_1: nie ma co się dziwić, że lewica ma 10procent skoro z roku na rok mieszkanie czyli coś podstawowego dla człowieka jest coraz bardziej nieosiągalne. Zarówno kupno jak i najem xD Ludzie szukają alternatyw dla obecnego systemu, czy gorszych czy lepszych to już czas pokaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz