Wpis z mikrobloga

Mój ojciec zgubił wczoraj kartę debetowa w #pkobp
Poniewaz jest weekend nic z tym nie zrobił a że trochę nie ogarnia apek bankowych to jak dziś chciałem ją zablokować to ma ona status w #ipko "unieważniona"

Rozumiem że potencjalny nabywca chcial nie zapłacić i wykorzystał limit kodów pin? @EkspertPKO
  • 8
  • 0
@ufo99: Jutro sobie pójdzie na spokojnie, nie ma żadnych dodatkowych operacji a karta jest nieuwazniona więc się nie pali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Herato: ja kiedyś znalazłem kartę, to zadzwoniłem do banku, żeby mi podali adres, to odniosę, bo ewidentnie to ktoś z osiedla w takim miejscu zgubił (na fejsie nic nie wyskakiwało). Babka powiedziała, że dziękuje za info i że właśnie zablokowała tę kartę.
Na moje pytanie dlaczego - właściciel mógłby ją mieć w 5 minut, usłyszałem, że ja jestem uczciwy i mogę chcieć ją oddać, ale nie wiadomo kto miał ją wcześniej
@Herato: jeśli karta ma status: Unieważniona to oznacza, że została zastrzeżona.
Jeśli użytkownik karty nie zlecał takiej dyspozycji, to być może z bankiem skontaktowała się osoba, która znalazła kartę.
Proponujemy, aby użytkownik karty zadzwonił na infolinię - konsultant sprawdzi szczegóły.