Wpis z mikrobloga

@L3gion: mam na oku wypas ThinkpadaX1 Carbon ale myślałem o spróbowaniu Mac OS.. Kiedyś miałem Maca Mini z M1 to go sprzedałem bo mnie irytował ten system, ale chcę mu dać drugą szansę jednak za pomocą MacBooka, już nie z M1 ale z Intelem, bo nie ten budżet
@L3gion: raczej Air 2rdzeniowy 1.6ghz i 8GB do moich zastosowań to stanowczo zbyt mało. Mega mnie zaskoczyło to, że Air będzie konstrukcyjnie lepszy od Pro. Czyli Apple zaliczyło wtopę :o
Laptopa stanowczo potrzebuję, bo stacjonarnie mam PC. W takim razie rezygnuję chyba z tego MacBooka Pro i trzeba czekać aż trochę jeszcze spadną ceny M1.. A w tym czasie ThinkPad
Mega mnie zaskoczyło to, że Air będzie konstrukcyjnie lepszy od Pro. Czyli Apple zaliczyło wtopę :o


@asdfx: Air dostał kompletny redesign w 2018 roku a Pro w 2016 więc ciut się nauczyli. Jedyny dobry model z generacji MBP 2016-2020 to 16 calowy, reszta to niestety wtopa konstrukcyjna.
@L3gion: dziękuje za opinie, choć jeszcze się mocno zastanowię bo mam do wzięcia poleasingowy w świetnym stanie w Amso za 3300 takiego z i7 13" i touch bar. Gwarancja 12 miesięcy którą raczej dobrze bardzo respektują jak by mi się coś stało w stylu taśmy matrycy jak pisałes
@L3gion: jeszcze raz wielkie dzięki za wyczerpującą opinię. Ale jeszcze będę się zastanawiał, bo X1 Carbon to mój wymarzony Windowsowy laptop, mam świetną konfiguracje do wyboru z pięknym ekranem ale myślę też o daniu szansy Apple. Wiem, że taki sam procek w obu laptopach będzie lepszy na Windowsie.. Ale mi nie chodzi też o błyskawiczną szybkość bo od tego mam PC, ale chcę w miarę nie irytować się takim Macbookiem skoro
@asdfx: mam 2 na intelu: MBP 13" i5 2017 A1708 prywatny i MBP 16" i9 2019 A2141 służbowy na którym programuję. Specyfika pracy póki co nie pozwala mi przejść na ARM.

13" zapomnij - ma tylko jeden wentylator, jak odpalisz jakieś wymagające rzeczy to będziesz miał ciągle 85+ stopni na CPU i komputer wyjący jak suszarka do włosów.

Na 16" jest lepiej bo są dwa wentylatory i spokojnie można pracować ale
@dziadmankowy: problem u mnie z M1 jest taki, że mam giga stacjonarke Windowsową i na niej wszystko robię ale chce się przekonać do Mac OS i nie chcę wydać 5/6k na Aira z M1 i się być może grubo zawieść (bo nie koniecznie spodoba mi się ten system) dlatego myślałem o takim poleasingowym 13" 2018 za 3tyś. Ale jak mówisz, że będzie kiepsko, to tylko kolejna opinia, która rzeczywiście mi to
@asdfx: Przechodziłem podobna drogę (developer na windows -> developer na maku) i to jest super zmiana na plus o ile przy okazji przestawisz się na robienie wszystkiego co się da w terminalu. Unixowe toole zjadają powershella na śniadanie natomiast Finder na maku to żart. Teraz wszystkie operacje na plikach robię w bashu + vscode i Findera praktycznie nie otwieram i jest super