Wpis z mikrobloga

Pojawił się pomysł zebrania pod tagiem ludzi, którzy uczą się lub zamierzają się uczyć #programowanie w jakimś języku. Dzięki temu będzie można śledzić swoje i innych postępy i wzajemnie się motywować. Moje plany to:

* nauka Javy - od ponad roku mam Java - Podstawy (wyd. VIII), od trochę ponad tygodnia przerabiam ją po raz chyba trzeci (poprzednio dwa razy znudziło mnie przerabianie podstaw). Aktualnie jestem na 158. stronie, podstawy programowania obiektowego. Muszę sprężać, bo...

* programowanie pod Androida - 21. stycznia zaczyna się darmowy kurs University of Maryland. To będzie chyba mój główny cel, chociaż Java chyba też nie jest taka zła.

#uczesiekodzic #javastart
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@msq: Ja bym to raczej nazwał doszkalaniem, w porównaniu do tego, co mnie czeka :)

@Karkoon: Kusili mnie ostatnio też tą książką, ale skoro zainwestowałem w Core Java to już się nie wycofam. W końcu to tylko nauczy podstaw, a potem trzeba już będzie samemu walczyć.
  • Odpowiedz
@foreveralone: Nie mam pojęcia. Pomyślałem, że to dobry materiał na osobne znalezisko, ale ktoś dodał rok temu całą stronę i Wykop nie chce mi nowego założyć :/

@Karkoon: Też nawet ściągnąłem, ale ostatecznie poczytałem opinie i niektórzy narzekają na trochę pobieżne potraktowanie wielu spraw.

@archlinuxuser: Się okaże ;)
  • Odpowiedz
@KORraN: dobrze że jest ktoś kto ogarnia choć trochę jave bo ja dopiero zaczynam, do tej pory to trochę skrobałem w cpp z Qt, a właśnie jave chce połączyć z programowaniem na Androida.
  • Odpowiedz