Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przypatrzsie: Drzwi do łazienki otwierają się w złą stronę ( przykre zapachy i np. para wodna po kąpieli wydostaną się na korytarz przy otwarciu drzwi) oraz zlewozmywak w tym miejscu chyba raczej nie jest dobrym pomysłem. Bardziej widziałbym go przy oknie. Reszta wydaje się w miarę ok.
@przypatrzsie: Dość dobrze to wygląda poza jednym - brakuje osobnej ubikacji z małą umywalką. Po pierwsze; ważna sprawa gdy łazienka jest zajęta, a po drugie to lepszy komfort jeżeli chodzi o gości - nie muszą widzieć jaki masz bałagan w łazience lub jakich kosmetyków i medykamentów używasz.
@przypatrzsie: Bardzo fajny układ, ale brakuje drugiej osobnej toalety. Jak ktoś wspomniał wyżej: 1. Goście 2. Komfort przy większej niż 2 ilości domowników. Mam drugą toaletę w mieszkaniu 70metrow i polecam serdecznie.
@przypatrzsie: W sumie to jeszcze zastanów się czy nie chciałbyś przesiedlić jakoś sypialni rodziców od pokojów dzieci, tak żeby te pomieszczenia nie miały wspólnej ściany ( ͡º ͜ʖ͡º) . Jakaś garderoba, czy łazienka pomiędzy?
@Chica pewnie ciężko o jakieś większe zmiany jak przeniesienie sypialni w tym planie, co do wc to chyba jedynie w miejsce spizarni z wyjsciem do wiatrolapu? Choć tutaj aż by się prosiło powiększyć przedsionek na ławkę, wieszak, miejsce na buty pod ławką. Co do spizarni, czy nie lepiej jest uzadzic taka w kotłowni, to zawsze będzie miejsce gdzie może się coś rozsypać, jakiś słoik rozszczelnic itp, myślę że lepiej mieć juz jedynie
@lotos10: To stary przepis, ale za nim stało kilka rzeczy
1. Dużo piecyków gazowych było w łazience i zatruć przy drzwiach tak otwieranych większa wentylacja była
2. Jak ktoś się zatrzasnął w łazience albo stracił przytomność łatwiej takie drzwi ściągnąć z zawiasów
3. Łazienka to pomieszczenie z duża wilgotnością przy takich drzwiach i ich otwieraniu łatwiej wyciągnąć część wilgotnego powietrza do reszty domu

@przypatrzsie: Wiesz zawsze wygodniej jak robisz zakupy
@przypatrzsie: Oddzielenie pokoi rzeczywiście trudne, ale wc musisz sobie zrobić :). Chyba najlepiej by było zmniejszyć kotłownie na rzecz wc z wejściem od korytarza. Możesz zmniejszyć spiżarnie na rzecz wiatrołapu i tam dać ławeczkę i wieszaki. Spiżarnie warto mieć w kuchni, ale to nie musi być całe pomieszczenie-szafa cargo albo zwykle półki tez spełniają zadanie.
@przypatrzsie: Możesz tez zlikwidować całą spiżarnie na rzecz wiatrołapu i zrobić kuchnie w literę G, gdzie zabudowa na tej ścianie, gdzie obecnie są drzwi do spiżarni, będzie zabudowana od góry do dołu. Wtedy może się okazać, że masz jeszcze więcej miejsca do przechowywania
@Chica O tym właśnie u mnie rozmawiamy, polowa spizarni i garderoby na wiatrołap, połowa na większą kuchnie i meble na tej ścianie. Nie wiem dlaczego też w dużej sypialni przewidziano 2 okna, zamienilbym to na jedno duże balkonowe.
@lotos10 generalnie przy drzwiach łazienkowych chodzi o to, że jak zasłabniesz w środku przy drzwiach, to taki otwierane na zewnątrz normalnie otworzysz, a otwierane do pomieszczenia to mogą Ci dodatkowej krzywdy zrobić, bo je np. przyblokujesz
@przypatrzsie parterówka, mam podobna zatem powiadam Ci strych zrób tak, że da się tam później coś zrobić, np bawialnię, u mnie dzieci mają pokoje po 12m2 i spoko ale wystarczy, że przyjdą inne dzieciaki i jest za głośno i nie mieszczą się, nie każę Ci wykańczać ale np wstaw z 2 veluxy, i najważniejsze więźba gdzie jest za nisko podnieś od razu, możesz też tak zrobić, że ścianę podniesiesz o pustaka lub
@eko_zgonus rodzina 2+1 więc jedna sypialnia może być salonem dla młodej, tutaj myślę i mam wycenę na dom z wiazarami i pod klucz, ale konstrukcja wiazarow ma pozwolić na urządzenie pokoju na poddaszu, ale jestem jeszcze przed spotkaniem na kiedy dopytam o szczegóły.
Chce przesunąć jedną ścianę pokoju dziecka w stronę salonu więc ten pokój będzie miał 14m2.