Wpis z mikrobloga

pamietam jak sprawdzalem moj fixed tarrif kilka tygodni temu i bylo okolo £140, na co dzien placilem okolo £80 miesiecznie. Dzisiaj sie zalogowalem aby sprawdzic co tam mi wrozbici z E.on pokaza a tutaj Fixed tarrif juz £198 a moja "normalna" tarrif £92. Chyba przespalem "dobry deal" - teraz tym bardziej nie oplaca mi sie zmieniac na fixed, zreszta rzadzacy musze cos wymyslic bo te £60 pomocy na miesiac jest coraz mniej warte. #uk

Juz teraz ogromna ilosc ludzi przestala placic rachunki, dlugi zaczna byc liczone w miliardach funtow! Ciekawe kiedy wyjda na ulice!

Money owed by EON SE’s customers is expected to increase by 50% to 2.4 billion pounds ($3 billion) by the end of the year
  • 13
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: to zostan na variable. Rozumiem, ze mnostwo ludzi pcha sie fixy ale to troche zgadywanka. Jak rzeczywiscie beda problemy ludzie mieli z placeniem i rzad "cos" zrobi to wszyscy na tych fixach zaplacza sie na amen.
  • Odpowiedz
@bacteria: no teraz nic innego mi nie pozostaje bo to jest dodtakowe 60 miesiecznie, 198 to bede placil jak dowala dodtakowa podwyzszke w styczniu a do tego czasu wiele moze sie wydarzyc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrGreen_2: Zostaje na variable bo pomoc wjedzie praktycznie na 100% a #!$%@? się w fixa i ci powiedzą że skoro cię na to było stać to nara
  • Odpowiedz
@Pietal: to jest kolejne pytanie - co z tymi ludzmi co podpisza fixed tarrif kontrakt a nagle sie cos #!$%@? w nowym roku i okaze sie, ze bedzie taniej (o ile to w ogole mozliwe)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrGreen_2: no ja miałem do października tego roku fixa jeszcze z 2020 bo brałem na dwa lata ale wjechała przeprowadzka i OVO nie było zainteresowane mnie przenosić na nowy adres po stawkach z 2020 xD
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: Do mnie ostatnio BG wysłał maila bo jestem na variable, że przed podwyżka do mnie napiszą ile będzie podwyżki żebym mógł się zorientować czy lepiej mnie wyjdzie pozostanie czy przejście na fixed zanim wprowadza w życie.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: Nie zakładałbym się o to szczerze mówiąc. Po ostatnich podwyżkach wciąż jest sporo niższy. Nie przechodząc na fixed już w ciągu ostatnich 4 lat sporo zaoszczędziłem.
Zobaczę jakie prognozy mi przekażą i jaki deal przed podwyżką i wtedy pomyślę.
Jak na razie wybierając fixed tylko bym stracił.
  • Odpowiedz