Wpis z mikrobloga

Wywala mi błąd w termecie goldplusie - e02. Jak zresetuje to cwu czasami grzeje, czasami znowu wywali błąd. Zauważyłem, że jak mam np. zadana temperaturę cwu na 40c, to czasami rośnie nawet do 48, potem spada poniżej 40 i tak faluje. Pomysły co się zesralo i ew. co moge zrobić/sprawdzić na wlasna rękę?

#gaz #gazownictwo #ogrzewanie #termet #budownictwo
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tless: konserwacja coroczna raczej nie obejmuje odkamieniania. Ale poza tą luźną sugestią warto popatrzeć parametry pracy podczas anomalii, myślę że serwis jak będzie kumaty to sprawdzi temp powrotu, zasilenia i cwu i będzie wiadomo gdzie się przegrzewa. Plukanie wymiennika płytowego to nie jest wielki problem i jakieś ryzyko. Co do głównego to słyszał byś też inne odgłosy podczas pracy kotła, podobne do gotowania wody w zakamieniony czajniku.
@rajman: hej, serwisant był, zrobił coroczna konserwację, wszystko było ok, aż do teraz - znowu wywaliło e02. Czyli pewnie tak jak wyżej pisałeś wymiennik główny/płytowy? Problem dzieje się tylko na podgrzewaniu wody, jak włączę piec na grzejniki to grzeje do zadanej i nie wzrasta/spada.
@tless: Najpewniej zatkany łuskami jest wymiennik płytowy i powoduje przegrzewanie kotła. Mam ta usterkę często w innej marce urządzeń. Często wystarczy te łuski kamienia wysypać i będzie ok, ale wiadomo przelać go lapexem nie zaszkodzi.