Wpis z mikrobloga

dlaczego jak gram poisonuem i robie mapy około t13 mając 20kev i 5k armoa i 75resow (-15chaos) to jestem w stanie dostać oneshota od bossa? nie rozumiem tego, ten minusow choas az tyle zmienia ze od byle gówno aoe zimowego jestem w stanie się #!$%@?ć? mam 70% supress
#pathofexile
  • 16
@Dejwor: Effective hit pool to jakby suma wszystkich defensyw. Armor, physical damage reduction, evasion, spell suppression, resy, life, ES, to wszystko się sumuje dając effective hit pool.

Nie wiem jak się porządnie skaluje defensywy dla evasion buildów, ogólnie evasion działa raczej kiepsko samo w sobie. Na pewno 5k armor to niewiele, jeśli jesteś w stanie zdobyć więcej to zdobądź więcej. Używasz Determination? Ile life i ES? Może potrzebujesz dodać.
kurde, mam tarcze i hełm z guide jaki musze miec i nie wiem gdzie jeszcze mam wciasnac ten suppress


@Dejwor: Shield, Body Armour, Gloves, Boots. Potrzebujesz 47%, a po nerfach to nie takie proste. Co do max phys dmg to są dwie opcje, albo akceptujesz to, że jak jakiś phys dmg wejdzie to nie żyjesz albo wersja buildu z Iron Reflexes.