Wpis z mikrobloga

@krossmaker: ja montuje na przełomie września i października. Niestety terminy są odległe. Dlaczego teraz, a nie w lutym? Inflacja, wzrost ceny montażu, wzrost cen paneli i falownika ze względu na słabnącą złotówkę. Fotowoltaika zaraz wystrzeli, bo ceny energii pójdą w górę, a gazu i węgla nie będzie. Niektórzy twierdzą, że będą blackouty co zachęca do własnych źródeł energii. Płacę mniej niż 4k za KWP, czyli najtaniej od założenia tego tagu.
@#!$%@?: co? Przecież już siadł system, a nowi prosumenci w tej połówce roku dostają za wysłaną energie więcej niż pobraną. Wczoraj średnia było ok 2zł/kWh, od 1 lipca odbierają po średnie cenie za ostatni miesiąc, w czerwcu średnia była 88gr, w lipcu ponad 1zł, w sierpniu znów wzrośnie sporo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: no fajnie tylko naprodukujesz w lato po cenie x a nie kupisz po tej samej cenie w zimę a przy starych zasadach tracisz tylko te 20%, cena węgla to jedno a drugie to większe zużycie energii w zimę co też się przekłada na cenę
@krossmaker
Czym wcześniej tym lepiej tak jak poprzednicy powiedzieli, ceny nie spadną za sprzęt a mogą tylko wzrosnąć jak się ludzie rzucą bo za prąd będzie trzeba płacić jak za zboże
@#!$%@?: Ja nie powiedziałem że nowe zasady są lepsze, są na pewno lepsze w tej połówce roku. Możesz w dzień sprzedać po ~1,5zł bo tak będzie średnia za sierpień, a wieczorkiem gdy na rynkach jest 3zł pobrać sobie energie za 60gr