Wpis z mikrobloga

Mircy chyba potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu z własnej winy uszkodziłem własne auto, które jest w pełni ubezpieczone OC/AC. Ponieważ nie chciałem wykładać z własnej kieszeni na naprawę postanowiłem skorzystać z opcji naprawy z tytułu odszkodowania z AC. Tutaj niestety zaczynają się schody, bo cała procedura wypłaty odszkodowania idzie jak po grudzie jednak finalna wycena auta zwaliła mnie z nóg. Ubezpieczyciel dosyć znacznie zaniżył wartość pojazdu (nie jestem w stanie znaleźć egzemplarza w podobnym wyposażeniu, stanie oraz przebiegu bez dopłaty ok 15k zł) a samą kalkulacje oparł na serwisie Eurotax (?) gdzie bez opłaty nie jestem nawet w stanie zweryfikować czy wyliczenie się zgadza. Po zasięgnięciu informacji z firmy Eurotax na jakich danych opierane są kalkulacje uzyskałem odpowiedź, że "zajmują się tym ich agenci i specjaliści"... Ubezpieczyciel nie poinformował mnie o wycenie kosztów napraw - otrzymałem informację od warsztatu o wizycie rzeczoznawcy, ale żadnego dokumentu/ podsumowania nikt nie widział. Kalkulacja rzekomo została wysłana na maila, ale dziwnie nie dotarła ¯\_(ツ)_/¯. Pierwszy dokument jaki otrzymałem to finalna decyzja o wypłacie odszkodowania, które absolutnie nie wystarczy na naprawę, a dopiero za trzecim upomnieniem otrzymałem kosztorys na maila. chcą mi wypłacić 70% wartości auta z wyceny, która na starcie zaniża jego cenę o ponad 10k zł... Czy ktoś może poradzić mi co w takiej sytuacji zrobić? W blankiecie jako kwota gwarancyjna mam wpisane "wartość rynkowa pojazdu". Żadnego słowa o jakiś firmach pośredniczących w kalkulacjach. Jest ktoś kto ogarnia takie tematy o posłuży dobrą radą? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#allianz #ubezpieczenia #aviva #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Mam chyba 9 lat bezszkodowej jazdy, z ubezpieczycielem miałem styczność tylko w momencie opłaty składki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nawet żadnego agenta między Nami nie ma, bo bezpośrednio u nich (jeszcze aviva) brane było wszystko (wydaje mi się, że nawet przedłużenie)
  • Odpowiedz
ok to leć do lokalnego multiagenta i poproś o pomoc.


@OrzechowyDzem: Wątpię że ktoś będzie się babrał z cudzą szkodą na obietnicę ,,następna polisa będzie u Pana/Pani" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dusq1: Nie wiemy jak miałeś zawartą polisę, z tego co piszesz wnioskuję że wyliczyli szkodę całkowitą.
Pytania pojawiają się dwa, jak wyliczyłeś wartość auta przy zawieraniu polisy (sam podałeś czy z ich wyliczeń) oraz czy
  • Odpowiedz
@sayanek: Tak, faktycznie nie napisałem tego wprost, ale chodzi o szkodę całkowitą. Nie przypominam sobie niestety żeby przy rozmowie był poruszany temat wartości pojazdu, więc zakładam, że oszacował ją ubezpieczyciel. Jeśli chodzi o stałą sumę to nie widzę takiej informacji nigdzie na wierzchu (nie przypominam sobie aby była o tym rozmowa). Aktualnie pod ręką mam cyfrową wersję polisy do druku i widzę tylko
dusq1 - @sayanek: Tak, faktycznie nie napisałem tego wprost, ale chodzi o szkodę całk...

źródło: comment_1661339065YwNgO6skJpBhSrNuyCvabI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dusq1: Ja pierdziu, jaka gówno firma :D dobrze że zerwałem z nimi kiedyś umowę :D

Nie podają nawet wartości auta na polisie :D a zapis z OWU tak po prawdzie zamyka Tobie drogę do odwołania
Masz napisane w OWU, że masz auto ubezpieczone na wartość z Eurotax, więc odwołanie nic nie da.

Gdybyś ubezpieczył w normalnej firmie to przy zawieraniu polisy byś widział że coś jest nie tak z SU(sumą ubezpieczenia),
sayanek - @dusq1: Ja pierdziu, jaka gówno firma :D dobrze że zerwałem z nimi kiedyś u...

źródło: comment_16613395000SGFNrVYYa3reYJLP7Mio1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dusq1: Tak po prawdzie pozostaje Tobie poprosić ich o tą wycenę z eurotax i sprawdzić czy przyjęli dobrą wersję pojazdu i zaliczyli całe wyposażenie.
  • Odpowiedz
@sayanek: podzielam twoje zdziwienie. Ja też nie miałem tyle odwagi aby komukolwiek zaproponować OC/AC w Aviva. Samo oc, może ze dwa razy się zdarzyło. Ale za to AVIVA królowała w Rankomatach, Mubi i innych takich.
Aby nie było sumy ubezpieczenia na polisie to też pierwszy raz widzę. Masakra.

Tak po prawdzie pozostaje Tobie poprosić ich o tą wycenę z eurotax i sprawdzić czy przyjęli dobrą wersję pojazdu i zaliczyli całe wyposażenie.
darek_fraczek - @sayanek: podzielam twoje zdziwienie. Ja też nie miałem tyle odwagi a...
  • Odpowiedz
Ten zapis z OWU nie zmienia dużo. Przecież nawet gdy jest suma na polisie w innych TU, to i tak przy zmiennej sumie, jest wycena na dzień szkody wg. eurotax


@darek_fraczek: Tylko że rynek w tym roku oszalał i ceny aut w większości przypadków zamiast spadać to urosły, więc jakby miał wycenę przy zawieraniu bo byśmy wiedzieli jak zmieniła się wycena danego auta, oraz pozwoliłoby to ponownie wycenić takie auto (licząc
  • Odpowiedz
@sayanek: tak, tu masz całkiem rację, nie możemy zweryfikować o ile zaniżyli bo nie ma sumy z dnia zawarcia. Ale tak na prawdę od jakieś kwoty musiała być liczona składka AC. Nie wiem czy w kalkulatorach nie pojawiała się wartość, a tylko na polisie jej nie drukowali. Tak czy inaczej Aviva to syf, pytanie co teraz allianz zrobi, bo oni też są kiepscy.
  • Odpowiedz