Wpis z mikrobloga

Szukam naprawdę mocnego laptopa do pracy, zależy mi na mocnym procku i bardzo dużej ilości ramu. Grafika jest mi do niczego niepotrzebna (poza wyświetlaniem okienek ;))

W tej chwili najbliżej moich oczekiwań jest chyba ten lapek https://digitmedia.pl/product/lenovo-thinkpad-t14-gen-2-amd/variation/20XK002HPB2TP48 (japko nie wchodzi w grę)
Od dłuższego czasu rozglądam się za laptopami z ryzenem serii 9 ale w większości przypadków (albo nawet we wszystkich przypadkach) są to laptopy gamingowe z mocną grafiką i zbędnymi wodotryskami. Czy jest coś innego godnego polecenia?

Budżet ~12k,

@Pustulka #pydaniedoeksperta #laptopy
  • 9
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: ale czy znajdę coś w jakości biznesowej? Od 3 lat mam solidnego Dell XPSa i nie chciałbym zamienić go na rozklekotane gówno z tandetnego plastiku z wymaksowanymi bebechami. Nie chce też niepotrzebnie przepłacać na jakieś wyświetlacze na obudowie czy touchpadzie. Co do niskonapięciówki to od czasu do czasu pracuję na baterii więc niskonapięciowy to dla mnie jakaś zaleta. Powinien też mniej grzać więc nie wymaga mocnego chłodzenia. Lenovo przekonuje mnie
  • Odpowiedz
@Woockashek: zapomniałeś dopisać że ma być też do noszenia. To fakt większość gsminowek się nie nadaje.

Niskonapięciowki dużo mniej się nie grzeją ( ͡° ͜ʖ ͡°) 4500U przy boostach dobija do 40W i 100 stopni wskakuje praktycznie natychmiast

Huawei sprzedaje matebooka 16 na 5800H ale tam jest tylko 16GB wlutowane bez szans na więcej

Z gamingowek jest choćby legion 7 cała obudowa aluminiowa z zewnątrz nie pamiętam
  • Odpowiedz
@Woockashek: taki komp to się opłaca ale poleasing mało używany za 4k a nie za 12. Jest już na rynku 3 generacja.

Zobacz jeszcze LG gram, podobno bardzo solidne i dobre.

Thinkpady to patrz na najnowsza generacje, bo bez sensu płacić 12k za rocznego kompa. Zobacz jeszcze X1 carbon/x1 extreme/P14 Choc pisze z glowy moze sie okazac ze te modele beda kosztowac nie 12 a 17

Będziesz podpinał zewnetrzny monitror? jesli
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Tak, pracuje głównie na 2 zewnętrznych monitorach. Sporadycznie na samym laptopie ale trochę nie wyobrażam sobie pracy na 13", 15,4" wydaje się być optymalne. Soft to Visual Studio, 2xMsTeams, WSL, docker i jakieś customowe śmieci klienta. Wszystko razem w czasie kompilacji (90% c++) zjada mi bez problemu aktualne 32gb ramu.
  • Odpowiedz
Szukam naprawdę mocnego laptopa do pracy, zależy mi na mocnym procku i bardzo dużej ilości ramu.


@Woockashek: Z mniejszych laptopów, bo widzę, ze wrzuciłeś 14-stkę dość popularnym wyborem jest ASUS ROG Zephyrus G14 2022 z 6900HS i 32GB ramu(ram wlutowany), w polskich sklepach bywał za 9500-9999 zł, jak go oczywiście znajdziesz. Mac odpada, bo kompilujesz c++ i M1/M2 są wolniejsze od 6800H/6900HS i 12700H w górę, czasami różnice są większe. Teoretycznie
  • Odpowiedz