Wpis z mikrobloga

Pewne drobne różnice książka vs serial i nieścisłości:
- podczas Wielkiej Rady Jaehaerysa nie było w Harrenhal + ostateczny wybór lordów dokonał się między Viserysem i Laenorem (w serialu między Viserysem i Rhaenys)
- przesunięcie w czasie i dodawanie/odejmowanie wieku do postaci:
Aemma książkowo zmarła 2 lata po objęciu tronu przez Viserysa, a nie w dziewiątym roku jego rządów
Alicent powinna być 9 lat starsza od Rhaenyry, a tutaj wyglądają na koleżanki w tym samym wieku + różnica między Alicent i Viserysem to 11 lat, a tutaj wygląda na 25 lat
Laena była 2 lata starsza od Laenora i 5 lat starsza od Rhaenyry, a w scenie turniejowej (pierwsza z lewej na zdjęciu) wygląda na małego dzieciaka chociaż w 9 roku rządów Viserysa powinna mieć 20 lat
#houseofthedragon #hotd
wizard3 - Pewne drobne różnice książka vs serial i nieścisłości:
- podczas Wielkiej ...

źródło: comment_1661263095BKeATV8rknngmuQNYiLs9b.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@wizard3: Wszystkie te nieścisłości można wyjaśnić faktem że Fire & Blood jest książką historyczną z przeinaczeniami i nieścisłościami, a że GRRM trzymie rękę na pulsie, to w pewnym sensie to co będzie w serialu będzie najbliższe prawdy. Ta cała przepowiadnia pod koniec odcinka to był ponoć pomysł GRRMa, sporo osob widziałem że narzekało na to "bo serial zepsuł white walkerów" tyle że GRRM odcina się od adaptacji od 5 sezonu
  • Odpowiedz
@Nuker: Moim zdaniem tych nieścisłości nie można tym usprawiedliwić skoro w F&B jest jasno napisane, że Jaehaerysa nie było w Harrenhal (wydarzenie z udziałem wielu lordów i ktoś by go zauważył), kobiety odrzucono podczas wielkiej rady, a maestrzy spisujący historię nie pomyliliby się o 9 lat w czyimś wieku.
Oczywiście to nie są jakieś aspekty, które sprawiają nagle, że serial jest beznadziejny tylko są różnicami w adaptacji na które zwróciłem
  • Odpowiedz