Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #ledger #btc

hej mireczki, jaka opcje polecacie i jak wyjdzie najtaniej zeby kupic btc na ledgera?
jest tam pare wbudowanych opcji moonpay, coinfy, btc direct (albo karta albo sepa transfer) czy jak juz mam np konto na coinbase to tam kupic i potem przeslac na adres?

ogolnie chce przeniesc troche BTC z revoluta na ledger co wiaze sie ze sprzedaza BTC z revo a potem ponownym kupnem zeby moc wyslac na cold wallet, niestety revo nie ma opcji wyslania BTC dla non-UK kont.
  • 17
@Unco: to polecam się zapoznać, bo w tej chwili FTX najtańsza opcja: 0.02% fee przy transakcji (jak chcesz jeszcze -5%, to odezwij się na priv po refa), darmowa wypłata raz dziennie.

Każdy pośrednik z apki będzie droższy, bo płacisz za wygodę. Z tego co widzę, to przy Moonpay jest 4,5% albo minimalnie $3.99 (wybierane, gdzie więcej zapłacisz). Jak dla mnie olbrzymia różnica.
czy jak juz mam np konto na coinbase to tam kupic i potem przeslac na adres?


@Unco: Tez dobrze

Aż dziwne, ze nikt nie polecił Binance xd żeby refa wcisnąć
@Unco niestety standardowa procedura, przy Coinbase też musiałem potwierdzać wyciągiem adres.

Akurat ode mnie na FTX nie chcieli, ale te procedury KYC tam się zmieniają co chwilę.
@Unco: niekoniecznie, najważniejsza część: "odkupiony na FTX a potem przelany na cold wallet".

FTX spadło z rowerka, to teraz bez sentymentów pora przejść na kolejną giełdę z tanimi opłatami, np. Coinbase (jak kolejna padnie, to znowu zmieniamy). Najważniejsze to jak najkrócej przechowywać kasę na giełdzie i jak najbardziej sprawnie wypłacać na swój portfel, a jak ktoś operuje większymi kwotami, to podzielić sobie to na x części.