Wpis z mikrobloga

Szukam inspiracji/porady na auto do w granicach 20-30k.
Z wymagań to dobre blachy bo zamierzam trzymać auto minimum 5 lat (każdy zakup to dla mnie trauma) + auto będzie stało pod chmurką.
Trwały silnik, wiadomka, nie musi być nawet oszczędny bo uwaga: 5k km rocznie to pewnie mój maks. 90% z tego dystansu to trasy i autostrada 120km w ta i z powrotem co 3-5 tygodni. Reszta to miasto na krótkich dystansach w graniach 4-5km, a najczęściej auto przez 3 tygodnie nie będzie nawet odpalane.

I teraz nie wiem czy przy takim użytkowaniu lepsza będzie benzyna czy diesel. Zastanawiam się też czy downsizingowe silniki pokroju 1.0 maja szanse się sprawdzić przy takim użytkowaniu.

Myślałem nad Laguna III, Megane III, Focusem Mk3, Fiat Bravo, Hyundai i30/ Kia Ceed. Macie jakieś inne propozycje?

Na chwile obecną Laguna jest faworytem. Najbardziej pożądany silnik 2.0T wykracza trochę poza budżet a nie wiem jak na autostradzie radzi sobie 2.0 140KM. Obecnie jeżdżę 25letnim focusem 100KM i zastanawiam się czy dynamika będzie podobna.

#samochody
  • 7
  • Odpowiedz
@rkadjarno tylko wydawać 35k (bo tyle mniej więcej kosztuje ten egzemplarz) z rocznika 2009 wydaje mi się sporo. 2.0 serio jest takim mułem przy tej budzie?
  • Odpowiedz
@sherriff ale mówisz o konkretnych modelach czy ogólnie o producencie? Nie mam uprzedzeń co do marek, no i jednak opinie o Lagunie 3 są w większości pozytywne.
  • Odpowiedz
@snsj: miałem 3x renaulty w życiu: scenic II , clio 2 i clio 3 rs z silnikiem f4r 830 197KM. silniki bardzo dobre, ale niestety karesoria tych plastików trzeszczą i pękają różne pierdoły takie jak zderzaki itp, części nie są tanie w aso renault. przesiadłem na skode i przestałem wydawać na różne pierdoły pomimo ze silniki vw są słabsze niż w reno ale ogólnie jest super.
  • Odpowiedz