Wpis z mikrobloga

@Smiejsiezzycia: za taką obudowę "powerwall" (a nie klasyczny "jak do racka" poziomo) ~1500$ za 100Ah/48v (sprzedawany jako 5kWh, pi razy oko, bo naładowane aku to więcej niż 50v). Jakieś 1400$ za wersje "poziomą".

Jak liczyłem - same aku gołe 16S bez obudowy, kabli złączek - ~1350$, do tego kable, złączki, jakiś BMS (a tu jest taki troszkę lepszy jak widać, niż najtańszy bez żadnej diagnostyki i kontroli), i wychodzi drożej ...
@hrumque: nie boisz się że to będzie jak z akumulatorkami AA które od chińczyka mają napisane 10 000mAh gdy renomowane firmy ciągle mówią że osiągają 2600mAh?

Dodatkowo, co jeśli się okaże że to nie ma 10kWh tylko 5kWh?
Albo że 6000 cykli (20-80%) oznacza spadek soh do zera? I po roku będzie miało 30% pojemności?

Tak jak akumulatorki AA można się bawić, tak uważam że kilka czy kilkanaście tysięcy na eksperymenty
nie boisz się że to będzie jak z akumulatorkami AA które od chińczyka mają napisane 10 000mAh gdy renomowane firmy ciągle mówią że osiągają 2600mAh?


@Mateos2: no ale aku lifepo4 o pojemności ~100Ah to istnieją, akurat w tym rozmiarze fizycznym, już tego typu (ale mniejsze pojemności) macałem i to całkiem ok się sprawuje, przy prądach do 1C daje radę, i trzyma pojemność podaną.
Nie jest tu zrobione "pmpo power" nic, to
Pobierz hrumque - > nie boisz się że to będzie jak z akumulatorkami AA które od chińczyka maj...
źródło: comment_1660943720L08FIjJqydorKqhwenqvsZ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WMPP: ok. Nie wiem kiedy dojdzie, i kiedy będę miał czas na instalacje - więcej roboty z wierceniem stropów, ścian, ciągnięciem kabli, dorobieniem uziomu itd niż z samym systemem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: a gdzie chcesz go podłączyć? Jego przed inwerterem się podłącza? Ja mam Huawei sun2000 na zewnątrz, i przydała by mi się bateria którą można bezpośrednio podpiąć pod ten inwerter i trzymać na zewnątrz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WMPP: do inwertera. Takiego hybrydowego, który ma podłączenie do baterii 48v. Tam leci po >100A więc te przewody lepiej jest dać krótkie (bo są grube = niewygodne i drogie)
@jjb_pl
https://a.aliexpress.com/_EJc683F

mam już 3 obecnie, po 100Ah, sprawuje się świetnie. wg bmsa zliczajacego ładowanie i rozładowanie - wchodzi około 108Ah i rozładowuje do 3-5Ah pozostałych (i oczywiście napięcie, by nie rozładować zbyt nisko).

różnice między różnymi wyrobami (teoretycznie 48v 100ha każdy taki ssm) to nie tylko same ogniwa, ale i bmsy są różne, z różnymi firmware, złącza, a nawet kable które dostajesz w komplecie bywają różnej maści i wartości.
mój falownik