Wpis z mikrobloga

#microsoft #prywatnosc

Zajrzałam dzisiaj na platformę gpe, zobaczyć co tam na poczcie się dzieje. Za microsoftowym outlookiem nie przepadam, ale co zrobić, miasto wpakowało tam szkolę a szkoła wszystkich belfrów jak leci i cała korespondencja oficjalna ma się tamtędy odbywać.

Wyskoczyło powiadomienie od Microsoft Viva. Twoje codzienne podsumowanie a w nim Zobowiązania i dalsze działania z cytatami z mojej poczty. Jakieś analityczne g... skanuje mi pocztę i robi zestawienia!

Anulowałam subskrypcję, o którą nie prosiłam, ale wkurza mnie niemiłosiernie świadomość, że to jedynie anulowanie newslettera, nie mam wątpliwości, że skanowanie poczty odbywa się i tak. Jakby mi kto w gacie zaglądał. Żeby szlag miasto Gdańsk z jego gpe oraz mikroszita pospołu!
  • 6
@krystal_Tri_tapik normalna sprawa w subskrypcjach MS firmowych / szkolnych, a admin może wyłączyć. Nie żeby to było jakieś skomplikowane, ot program czyta Ci pocztę i analizuje co tam jest do zrobienia, czasem się przydaje nawet ;)
@clas: czytałam. Wkurzające jest nie tyle niepożądane wścibstwo M, co fakt, że nie mogę się z nim rozstać inaczej, jak zmieniając pracę. To, że organ prowadzący zawiera beztrosko umowy z dostępem do moich maili, plików, nagrań, dla jakiejś firmy.
@clas: czytałam. Wkurzające jest nie tyle niepożądane wścibstwo M, co fakt, że nie mogę się z nim rozstać inaczej, jak zmieniając pracę. To, że organ prowadzący zawiera beztrosko umowy z dostępem do moich maili, plików, nagrań, dla jakiejś firmy.


@krystal_Tri_tapik: Część można niby wyłączyć lub ananimizowac ale tak. Jest to permanentna inwigilacja.

Niestety społeczeństwo nie dorosło jeszcze do prywatności internetowej. Czasami jak rozmawiam na ten temat z klientami i mówią