Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski z tagów #kawa #ekspresdokawy - jak czyścicie swoje ekspresy, tj. z użyciem oryginalnych tabletek, czy zamienników? Filtr do wody oryginał, czy zamiennik?

Kupiłem sobie wreszcie Siemensa EQ.6 i chciałbym dokupić coś na przyszłe czyszczenia, ale nie wiem jak mocno się do tego przykładać. Różnica w cenie zamienników a oryginałów nie jest kolosalna, ale jest, stąd moje pytanie.
  • 5
@tpvddd: a ile kosztuja te tabletki? Bo u mnie w Philipsie jakos 25 zł, a sztuk jest bodaj 6 - nie jest to duzy wydatek, pewnie u ciebie podobnie. Nie ma co bawi sie w zamienniki.
Tabletki Puly caff 1,35g, za jakieś 50 zł 100 szt. dobrej jakości tabletki, do wszystkich ekspresów używam jako technik serwisu i jest w pyte. Ofc to nie są tabletki odkamieniające, tylko odtłuszczające. Jako ekonomiczny odkamieniacz mogę polecić puly calcinet w proszku, 1 kg coś koło 40 zł chyba, jedną, góra dwie łyżki na jedno odkamienianie w zależności od marki ekspresu stosuję i też robi robotę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wixu: zestaw filtr + 10 tabletek czyszczących + 3 odkamieniające to 100pln w oryginale.
W zamienniku mam za 50-60pln podobna ilość tabletek i 3 zamienne filtry.
Ale chyba faktycznie kupię oryginał, będzie spokój na jakiś czas, potem najwyżej ewentualne filtry kupię w zamienniku, wodę akurat i bez filtra mam niezbyt twardą, więc filtr nie ma zbyt wiele do roboty.

@Dzyndzyb: @alhakeem: @trzymampuszkazadwauszka: dzięki za podpowiedzi!