Wpis z mikrobloga

#sardynia #wlochy #podrozujzwykopem #podroze
Która cześć Sardynii polecacie na przełomie sierpnia i września? Czas pobytu około 12-14 dni. Preferuje stosunek 70% zwiedzania, 30% plazingu.

Z południowego zachodu Polski:
- autem? (Byłem już we Włoszech autem wiec mniej więcej wiem z czym to się je. Jechałem sam, teraz na 2 kierowców - bez dzieci. Mam tez znajomych w Szwajcarii gdzie mogę zrobić przystanek z noclegiem)
- samolotem? (Wrocław, Poznan, Berlin - wszystko około 180km)

Jakieś protipy na miejscu?

A może polecacie zupełnie inny kierunek (ale mimo wszystko Włochy). Byłem w Mediolan, Bellagio, Verona, Florencja, Bologna, 5Terre.
  • 8
  • Odpowiedz
12-14 dni


@smieszke: To chyba północno-wschodnią część powinieneś zwiedzić w większości. Sam czaję się na takiego tripa, bo na podróży poślubnej zwiedziłem tylko mały kawałek północy.
  • Odpowiedz
@smieszke: jak chcesz mieć taką konfiguracje zwiedzania i plażowania, to polecałabym jednak Sycylię. Wyspa jest duża, jest tam pełno urokliwych miasteczek, możesz się skupić na - wschód/zachód lub północ/połdunie, a polecałabym drugi wariant.

Sardynia jest w odwrotnej kolejności - tam jest 70% plażowania i 30% zwiedzania, ale jakbyś się uparł to mozesz zrobić najpierw południe, a potem plażować na pólnocy
  • Odpowiedz
@Konkol: samochodem mogę to pomieszać i zwiedzić coś „po drodze”. Poza tym dla mnie zwiedzanie to również krajobrazy, ale dzięki za sugestie. Zerknę na Sycylię.

@utede: Skąd wynajmowałeś auto?

@saviola7: A robiłeś już jakaś rozkminke co gdzie jak? Czy na razie to odległe plany?
  • Odpowiedz
@smieszke: Odległe, niestety na trzecim miejscu po Andorze i jeziorze Garda. Ale na pewno tam wrócę, ale to pewnie jak dzieciak podrośnie. Ja odkąd wróciłem z Sardynii nigdy już nie wejdę do polskiego morza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Konkol: @smieszke: zależy co Cię interesuję w zwiedzaniu. Na Sardynii są świetne góry, są dzikie gorące źródła, archeologiczne perełki. Ale kiedy tam jest tak bardzo gorąco, to nic się nie chcę.
  • Odpowiedz