Wpis z mikrobloga

Będę szukał dla brata laptopa na studia - kierunek inżynierski, więc pewnie jakieś solidworksy, autocad i inne narzędzia. Zwykła i5 czy ryzen 5 spokojnie radzi sobie z takimi programami ? Czy może jednak trzeba szukać i7/r7 ? Oczywiscie do tego 16Gb ramu i ssd. Troche coś innego studiowałem więc nie wiem czy faktycznie na jakiejś budowie maszyn czy podobnych kierunkach używa się jakiś wymagających programów ? Integra poradzi sobie z jakimiś obliczeniami na gpu czy moze szukać z 1650/1660? Budżet raczej około 3-4k

#laptopy #inzynieria #mechanikaibudowamaszyn
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moll: taa znajdź coś z dobra karta graficzną w tej kupie zabytków.

@straznik_internetuf: do solida nie podchodzić bez dedykowanej grafiki, bo robota na byle wiekszym złożeniu będzie się zwyczajnie cięło. Niestety taki pech że na studiach zawsze jest najnowsza wersja softu więc wymagania ma prawie jak nowe gry AAA
Co prawda ponoć solid nadal jeden wątek piłuje ale chyba i tak bym wziął ryzena
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: na studiach nie ma większych złożeń, a zawsze można działać na ustawieniach minimalnych
@straznik_internetuf: nie ma co się turbo spuszczać nad tym sprzętem. Zrobi kilka projektów w cadzie przez całe studia, z czego może 2 bardziej rozbudowane. A laptop przez 5 lat i tak się zestarzeje
  • Odpowiedz
@padobar: właśnie to było główne pytanie, bo jak podczas studiów jest kilka projektów to nie ma co pakować sie w r7 i 3060ti, bo brat w gry raczej nie gra. A nie chce też żeby okazało się że kupi coś za 3k i nie może na tym robić projektów.
A tak off top : mi osobiście na studiach udało się zrobić bardzo mały projekt w solidworksie na i3 4gen u,
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: Nie patrz na ilość RAM-u, bo go przeważnie można dołożyć później, szczególnie jeżeli płyta główna ma 2 miejsca na RAM. W programach CAD-owskich liczy się szybkość RAM-u, a ten u sprzedawców przeważnie jest najtańszy.
Przeważnie wyższa generacja procesorów ma większą ilość rdzeni, ale CAD-y nie potrafią wykorzystać w pełni wielowątkowości i liczy się dla nich głównie częstotliwość taktowania 1 rdzenia.
  • Odpowiedz