Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, zastanawiam się czy warto mieszkając w nowym bloku/budownictwie, kupować sobie UPS, żeby się zabezpieczyć od skoków napięć i tym podobnych rzeczy. W sumie ten sprzęt PC jest coś warty, ale nie wiem czy w bloku takie coś ma sens? Czy to raczej rozwiazanie bardziej do domów?
#programista15k #komputery #it
  • 10
  • Odpowiedz
@P-uchate-K: większość upsow nie zabezpiecza przed przepięciami lepiej niż dobra listwa, przy normalnej pracy przepuszczają prąd jak przedłużacz, a czas przełączenia na zasilanie awaryjne jest zbyt długi aby zdążyły zareagować na szpilkę choćby od pioruna w okolicy. Tylko działające online byłby w stanie to odfiltrować, ale są cholernie drogie i same biorą w #!$%@? prądu

Lepiej w zabezpieczenia przepięciowe inwestowac, choć w nowym bloku B/C powinna być zrobiona
  • Odpowiedz
@P-uchate-K Jeżeli planujesz kupić NAS to tym bardziej warto kupić UPS (kompatybilny z Synology).
Podłączasz UPS za pomocą USB do Synology (i oczywiście wtyczka zasilania z Synology do UPS)i w razie zaniku prądu, NAS bezpiecznie zatrzyma usługi i odmontuje dyski i nie ryzykujesz aż tak awarią. Ja tak mam i polecam. Przez USB leci informacja o zaniku zasilania i wtedy Synology robi swoje aby nie było problemu.
  • Odpowiedz