Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0w202122: jak chcesz budować nas na malince to nieźle sprawdza się stacja dokująca Unitek, ta na dwa dyski. Podpinana jest przez USB do maliny. Chyba że to ma być jakiś zbierak że starych PC?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0w202122: z używkami to loteria. Możesz szukać poleasingowych maszynek typu Dell/HP w budzie SFF jakoś wciśniesz dwa dyski ale ani to ładne ani praktyczne, prądu sporo zje i nie ufalbym takim składakom pod względem bezawaryjności.

Nie chcę mówić, że wszystkie to padaki, u nas są jeszcze takie które pracują od 17 lat i wszystko jest ok. O ile cudaki typu "Dell wyse" padają dość często to takie normalne desktopy dają radę
@0w202122: nie widzę w tym żadnego sensu, poza takim, że chcesz się pobawić OMW, ale to równie dobrze można sobie bez #!$%@? postawić system na wirtualnej maszynie :) Po co Ci NAS z jednym dyskiem 3,5? Co do terminala, to wątpię, że znajdziesz coś sensownego, bo taki mini pc z założenia ma być mały, a to wyklucza zatoki na dyski 3,5. Drugi, większy problem - skoro nikt tego nie projektował pod
@Blood: ech zawsze trzeba tłumaczyć. Posiadam NAS Synology do ważnych danych i wykonywany backup na zewnętrzny. Chciałabym natomiast mieć drugi nas jednodyskowy tak abym mogła zostawić go włączonego pod moją nieobecność nawet w czasie burzy. I tak oto chciałam tani terminal do którego podłączyłabym dysk na którego bezpieczeństwie mi nie zależy.
@0w202122: no to albo wrzucasz dysk do zewnętrznej obudowy, podpinasz pod usb pod praktycznie dowolny terminal hp/dell/lenovo itp, albo rzeźbisz doprowadzając zewnętrzne zasilanie do dysku 3,5 i pewnie lepisz go na zewnątrz, bo w większości przypadków się nie zmieści do obudowy. Już chyba lepiej kupić 2,5 cala niż tracić na to czas.