Wpis z mikrobloga

@lukaszlew77: Z tego co czytałem, to czytnik jest bardzo fajny. Jednak jak już sam napisałeś - gwarancja. Kiedyś, kiedy jeszcze sam się Nookami interesowałem, wsparcia dla Polski zwyczajnie nie było i nie myślę żeby coś się zmieniło. Niby sprzedający pisze "gwarancja producenta", ale prawdopodobnie zwyczajnie jej nie ma i trafiłeś na cwaniaczka.
@dk994: nie wydam na czytnik 600 zł :)

@krl_krl: Gwarancja pewnie jest, ale realizowana na terenie UK, skąd one pochodzą. W rooty itd. bym się pewnie nie bawił, bo e-ink się do tabletu po prostu nie nadaje, nie to odświeżanie.
@dk994: zależnie od potrzeb, paperwhite jest jednak dwa razy droższy (amazon) albo prawie dwa razy (allegro).

@lukaszlew77: niektórzy sprzedawcy na allegro deklarują pomoc przy realizacji gwarancji. co do roota, ludzie robią to głównie dla lepszej obsługi pdf/google drive, dropboxa.
@lukaszlew77: No cóż, ja bym nie brał czytnika bez możliwości łatwej realizacji gwarancji. Jak już @goatman napisał, niektórzy sprzedawcy mogą pomóc w wymianie czytnika w ramach gwarancji, nie będzie to jednak pewnie zbyt przyjemne doświadczenie, przygotuj się też, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić kosztu wysyłki przy takowej. No ale cóż, jeśli potrzebujesz urządzenia, które jest tylko e-książką, to jedyną (całkiem sporą ale jednak jedyną) przewagą Nooka nad Kindlem jest podświetlany ekran.
@lukaszlew77: ja mam nooka i nie narzekam a fanbojow kindla nie słuchaj. Jedynym minusem faktycznie jest gwarancja ale w cenie zwyklego kindla masz nooka z podświetleniem czyli takiego 2x droższego kindla