Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
#mirkowyzwanie

Otrzymałem następujący zestaw i zdecydowałem się wykonać zadanie nr 3
1. Zorganizuj wycieczkę i zdobądź 3 pieczątki, że schronisk górskich lub 3 pieczątki z latarni morskich.
2. Zorganizuj kino plenerowe. Zaproś przyjaciół na seans pod chmurką!
3. Ugotuj 3 potrawy wywodzące się z kuchni, z której jeszcze nic nigdy nie ugotowałeś.

Lubię gotować ale nigdy nie miałem okazji przyrządzić żadnego dania z kuchni japońskiej, więc zrobiłem reaserch i jako potrawy wybrałem:
1. Onigiri
Zrobiłem dwa rodzaje, pierwsze nadziewane tuńczykiem z japońskim majonezem własnej roboty oraz drugie - z pastą miso, podsmażane na patelni.
2. Sushi
Tutaj jako nadzienie przygotowałem trochę warzyw, awokado, wędzonego łososia i resztę tuńczyka. Spróbowałem też zrobić tzw. California roll, w którym to ryż jest na zewnątrz i wygląda to bardzo efektownie. Przydały się filmiki instruktażowe z YouTube
3. Japoński sernik
Był dla mnie największym wyzwaniem bo nigdy nic nie piekę, szczególnie że tutaj trzeba było użyć kąpieli wodnej. Jest niesamowicie delikatny i mocno jajeczny ale wyszedł wyśmienity, jako dodatek użyłem dżemu truskawkowego własnej roboty.

Wszystko wyszło na tyle dobrze, że kilka dni później z pozostałych składników zrobiłem jeszcze jedna partię onigiri i sushi!
W komentarzu dodatkowe zdjęcia :)
Crimson_Ghost - #mirkowyzwanie

Otrzymałem następujący zestaw i zdecydowałem się wyko...

źródło: comment_1660142867KHmzaCDWz9JL0DJcTN3DtN.jpg

Pobierz
  • 4