Wpis z mikrobloga

Jazda za ciężarówka na drodze ekspresowej to jest życie ( ʖ̯) za mną 2h godziny takiej jazdy

-jedziesz że stałą prędkością 90km/h i bezpiecznym odstępem
-wszyscy i tak cię wyprzedzają nie ważne czy jedziesz 90 czy 110 xD bo oni jadą 130 a potem 110 a potem już sami nie wiedzą ile
-spalanie 4.9 l/100km
-halasu w kabinie prawie co nic
-nie denerwujesz się, że cię ktoś wyprzedza bo chroni cię Pan ciezarowka
-pan z ciężarówki cieszy się, że ktoś jedzie za nim tyle czasu bo jest mu raźniej ()
-ciezarowka kosi sarny/owady przed tobą a ty jedziesz prawie w próżni
-dojezdzam cała i zdrowa 10 minut później niż wszyscy

Czas się odemnie uczyć ʕʔ

#samochody #nightdrive
jmuhha - Jazda za ciężarówka na drodze ekspresowej to jest życie 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ za mną 2h ...

źródło: comment_16599912278qoaIDYZXQMBMqNJT0LXfK.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@cwlmod: druga część mojego poprzedniego zdania wciąż prawdziwa i aktualna. U mnie kultury nie widzi, a wysrywy do mirabelek i tym, że ich jazda 90kmh za tirem jest niebezpieczna uskutecznia. Usuń konto i w ogóle wyjebuj
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha Zdenerwowałaś tylko kierowce bo nie wiedział czy to policja jedzie, ktoś pijany bo nie wyprzedza albo , że kradną mu towar z naczepy. Dodatkowo mogłaś się zagapić i wjechać mu w dupę.
  • Odpowiedz
@jmuhha tylko pamiętaj , że jak tempomat to tylko aktywny. I automatyczna skrzynia.
Co do tego czasu , to już nie jest tak dokonca różowo.
Zależy jaki dystans robisz
10km/h różnicy , daje przy spokojnej równomiernej jeździe autostradowej całkiem sporo minut na końcu
Jadąc 110 na odcinku 180 km , będziesz szybciej o jakieś 15 minut.
Realnie jesteś jeszcze szybciej, bo ciężarówka po każda górkę zwalnia. Jeśli ma te nowe systemy oszczędzania
  • Odpowiedz
@muchabzz: no to nawet te 30 minut... ale z drugiej strony długie trasy sie czesto planuje i rezerwuje na nie czas, wiec czy to 15-30 minut robi az taka roznice? No wiadomo zalezy od czlowieka
  • Odpowiedz
@jmuhha jeśli jeździsz zawodowo to robi różnicę. Przepisy mówią ( w dużym uproszczeniu) , że nie można jechać więcej niż 9 godzin w 24 godzinach. Więc jeśli jedziesz równomiernie 80 to zrobisz 720 km a jeśli 90 to 810. A to już jest kwestia dojechania gdzieś lub nie na czas.
Ja co prawda tak nie jeżdżę, ale jeśli kierowca ma trasę Gdańsk Gibraltar to te 10 km różnicy na końcu daje bardzo
  • Odpowiedz