Wpis z mikrobloga

Jazda za ciężarówka na drodze ekspresowej to jest życie ( ʖ̯) za mną 2h godziny takiej jazdy

-jedziesz że stałą prędkością 90km/h i bezpiecznym odstępem
-wszyscy i tak cię wyprzedzają nie ważne czy jedziesz 90 czy 110 xD bo oni jadą 130 a potem 110 a potem już sami nie wiedzą ile
-spalanie 4.9 l/100km
-halasu w kabinie prawie co nic
-nie denerwujesz się, że cię ktoś wyprzedza bo chroni cię Pan ciezarowka
-pan z ciężarówki cieszy się, że ktoś jedzie za nim tyle czasu bo jest mu raźniej ()
-ciezarowka kosi sarny/owady przed tobą a ty jedziesz prawie w próżni
-dojezdzam cała i zdrowa 10 minut później niż wszyscy

Czas się odemnie uczyć ʕʔ

#samochody #nightdrive
jmuhha - Jazda za ciężarówka na drodze ekspresowej to jest życie 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ za mną 2h ...

źródło: comment_16599912278qoaIDYZXQMBMqNJT0LXfK.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@jmuhha: Kuźwa skąd Wy próżnię od razu wytrzasnęliście. Za TIRem jest strefa mniejszego ciśnienia i stąd faktycznie mniejszy opór aerodynamiczny i spalanie. Dokładnie to Pogromcy Mitów sprawdzali. Jechanie zbyt blisko też nie jest dobre, bo ciągłe hamowanie i przyspieszanie, by być blisko czyjegoś zderzaka powodowało znaczny wzrost spalania (nie licząc kwestii bezpieczeństwa). Najlepiej to jechać w miarę blisko utrzymując bezpieczną odległość i przede wszystkim płynnie.
  • Odpowiedz
no właśnie nie mam xD ale ile bym dała za tempomat to głowa mała ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@jmuhha:

Jakie auto? Jak auto z elektronicznym pedałem gazu to całkiem często wystarczy aby manetkę dołożyć i może czasem w sterowniku aktywować i śmiga tempomat :P
Jak nie było takiego wyposażenia wcale w danym modelu czy trudno o części bo np przepustnica jest na linkę to najprościej i po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jmuhha: Ale #!$%@?, spalanie jak i hałas masz mniejszy bo jedziesz wolniej a nie że za tirem :D A na zwierzynę leśną nie ma rady, może jechać sznur aut, a jak masz pecha wyskoczy akurat Tobie prosto pod koła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
p.s. tiry na tory
  • Odpowiedz
@jmuhha: Musisz bardzo mało cenić swój czas zeby tak go marnować. Nie wiem tez jakim cudem wymyśliłaś ze 10 minut pozniej przyjechałaś skoro na ekspresówce predkosc przelotowa to raczej 130-140. Szczególnie w nocy przy małym ruchu.

Jeszcze jakby było jasno ty mozna by się rozglądać i podziwiać widoki.

Cos ty odwaliła? xD
  • Odpowiedz
zawsze w nocy jak już jestem zmęczony to się przyklejam tak do jakiejś ciężarówki i sobie odpoczywam jadąc :)


@m1ck: albo sobie zasypiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RuzowyOkular: no oczywiście xD

Tylko po primo: nie wolno jechać na Esce 140. To, że ktoś jedzie 140 nie oznacza, że utrzymuje tą prędkość przez cały czas bo musi wyprzedzać.

Ja z kolei jadę cały czas ta samą prędkością bo mnie i tak każdy wyprzedza ʕʔ
@cwlmod: @mocniak:
  • Odpowiedz
@jmuhha: W tym co opisałem. Jadąc w takiej konfiguracji prędzej czy później zaczniesz usypiać, a sam fakt, że uważasz taką jazdę za coś łatwiejszego od utrzymywania normalnej prędkości świadczy, że masz jakiś problem z prowadzeniem auta.

Jak nie masz tesli z autopilotem to taka jazda jest kompletnie pozbawiona sensu na ekspresówce.
  • Odpowiedz
wiadomo skąd się biorą stereotypy o babach za kierownicą xD


@yahoomlody: nie wiem czemu jesteś taką łajzą w stosunku do tej mirabelki. Stereotypy o babach się biorą nie z powyższego.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jeżdżę tak od pół roku z dziewczyną na studia, trasa 2h a że jej samochód to miejska taczka to jadąc 110 spalanie wychodzi 7+ a za tirem schodzę zawsze poniżej 5 więc idealnie na budżet studencki ( ͡° ͜ʖ ͡°) brak hałasu to także duży plus bo w tym parchu prędkość "ekspresowa" to prawie 4k obrotów
  • Odpowiedz