Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że za rok Ukrainie skończą się zapasy amunicji do ciężkiego sprzętu. Postsowiecki sprzęt i amunicja do niego przekazywana Ukrainie to mimo wszystko kropla w morzu potrzeb. Amunicja do tego sprzętu nie jest już chyba u nas produkowana a to co mamy to pewnie nie są jakieś kosmiczne ilości. Jeśli większość sprzętu zostanie wyłączona przez brak amunicji to ja nie wiem ile NATO by musiało wysłać sprzętu żeby Ukraina mogła się obronić. Rosja pewnie klepie sobie tanie prymitywne pociski i wysyła co jakiś czas nowe dostawy na front. Sprzęt NATO zazwyczaj jest dużo droższy, amunicja też raczej nie należy do tanich. Nawet jeśli damy maszyny to często ich obsługa wymaga dłuższego przeszkolenia. I co dalej? Jeszcze tylko brakuje konfliktu chińskiego, gdzie broń i amunicja będzie dostarczana na Tajwan.
#ukraina #wojna
  • 23
@Sufet: Tylko z drugiej strony jest to dla USA jak wygrana na loterii. Mogą bezkarnie sprawić, że Rosja będzie miała dużo mnie amunicji w magazynach i ciężkiego sprzętu. Myślę, że Amerykanie po cichu marzyli o takiej możliwości przez ostatnie dziesięciolecia. Może zacznie się skupowanie przez Amerykanów i NATO postsowieckiego sprzętu i amunicji z całego świata na teraz. Później musi wejść jakiś ciut lepszy sprzęt.
Czyszczą magazyny w białorusi.


@gawronfly: Ale ją ściągają nie dlatego że nie mają już jej w kraju, tylko ponoć dlatego że bliżej jest przetransportować ją na front z Białorusi niż z odległej Syberii.
@uzytkownik2560: @gawronfly: Problem jest tylko taki, że ta wygrana na loterii jest JESZCZE większa dla USA, niż się innym wydaje: rozbrojona rosja oraz kumulacja na rozbrojoną i zubożoną UE która stanowiła stronę w konflikcie mocarstw. Oni tą wojną napieprzają nie tylko FR, ale i UE.
@NieistotneKto:
To powiedz mi co produkują? Pociski precyzyjne bez zachodniej elektroniki? Czołgi bez tejże? T-14 dali radę zbudować trzy sztuki jeszcze przed sankcajmi. Jako że nie spodziewali się walki ze strony Kijowa nie sądzę by mieli przemysł super przygotowany na masową produkcję nowego sprzętu.
Ok, produkują pewnie od cholery pocisków do artylerii czy innych prostych jak kupa na kiju rzeczy, ale to co Ukraina dostaje nowego trzykrotnie przewyższa jakością to co
No i dokładnie tak będzie - NATO utopiło mega dużo sprzętu dając go idiotom (sprawdzone info o tym, że np. przekraczają normy ciągłego ognia i psują sprzęt). UA i tak i tak uwali tą wojnę, bo im kraj stoi w miejscu, a FR sobie na chillku normalnie zarabia i produkuje nową broń. My zostaniemy z gaciami w dole, UA zostanie z gaciami w dole, a co potem - cholera wie.


@NieistotneKto: