Wpis z mikrobloga

Mam wykończony prawie cały dom w drewnie- szwedzkie deski świerkowe. Teraz powierdza się, że był to najlepszy pomysł jaki można sobie wymyśleć. Dom jest w nowoczesnym stylu i łączy w sobie to co najlepsze z domu murowanego i drewnianego. Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym- zdrowe, ciepłe, piękne, dobre w obróbce i ekologiczne (przynajmniej drewno z ekologicznych krajów jak Szwecja), do tego ten wspaniały zapach świerku. Chociaż świerk i sosna mają bardzo podobne drewno i bardzo podobny zapach to są wyczuwalne różnice. Zapach świerkowego drewna jest bardziej słodki niż sosny, a sosnowy jest bardziej "drewniany". Niedawno kupiłem też do wykończenia bardzo szerokie drewniane belki z Estonii i muszę powiedzieć, że są naprawdę bardzo wysokiej jakości.
Dom jest bardzo ważny, ale również bardzo ważna jest działka. W polskich warunkach podstawa to duża działka z domem na środku, gdyż szybko obok kto inny może coś wybudować, a oprócz tego jak najwięcej przyrody w okół, a na działce jak najwięcej świerków, brzóz czy sosen trzeba posadzić.

#drewno #dom #architektura #budownictwo #ciekawostki #skandynawia
nowyjesttu - Mam wykończony prawie cały dom w drewnie- szwedzkie deski świerkowe. Ter...

źródło: comment_1659818751O0iIAnAL3fn1aX4CuW7a8X.jpg

Pobierz
  • 2