Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przez wypadek nie mam 11 górnych zębów. Dolne są w nienaruszonym stanie. Pytanie, ile kosztowałaby proteza? Chodzi mi o ekonomiczne rozwiązanie i żeby jednocześnie wyglądało w miarę naturalnie.

Zrobili mi protezę na NFZ. Niestety źle dobraną. Nie jestem w stanie tego nosić. Najgorsze jest to, że przez najbliższe 5 lat nie mogę skorzystać z wykonania protezy w innym miejscu. Załamuje mnie to.

Wciąż mam nadzieję, że w jakiś sposób uda mi się znaleźć pracę i zdobyć pieniądze na protezę. Wszystko jest w porządku, dopóki nie dochodzi do rozmowy face to face. Wtedy mi odmawiają, kilku rekruterów wprost zapytało, co się stało z moimi zębami. Czuję się coraz gorzej, nabawiłem się przez to nerwicy i psychozy maniakalno-depresyjnej. Jest coraz gorzej z dnia na dzień. Doszła do tego próba s.... Dlatego jeśli uda mi się znaleźć pracę to chcę od razu wiedzieć jaką protezę w moim przypadku najlepiej wykonać i ile to będzie kosztować. I może ktoś z was wie u jakiego protetyka najlepiej to zrobić. W moich planach był wyjazd z tym na Ukrainę, bo tam podobno jest taniej, ale wojna popsuła. Zresztą ma razie i tak nie mam pieniędzy. Aż płacze pisząc to, bo dołuje mnie cała sytuacja. Niestety jestem w błędnym kole - potrzebuję kasy na protezę, ale żeby dobyć kasę, muszę mieć pracę. Koło się zamyka, bo nikt nie chce mnie zatrudnić przez brak zębów. Ja już naprawdę mam dość mojego życia. Jem tylko jeden posiłek dziennie - obiad. Oraz kanapkę na śniadanie i na kolację. Przez to mam sporą niedowagę. Nie mam pieniędzy ma jedzenie.

Przepraszam za te żale. Pierwotnie miało być tylko pytanie o protezę, ale przy okazji chcę się wyżalić. Nie mam komu. Rodzina się ze mnie nabija. Chyba już nie ma dla mnie ratunku.
#zeby #stomatologia #dentysta #protetyka #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ee1fabd9c77d8d278a873b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
Zrobili mi protezę na NFZ. Niestety źle dobraną. Nie jestem w stanie tego nosić. Najgorsze jest to, że przez najbliższe 5 lat nie mogę skorzystać z wykonania protezy w innym miejscu.


@AnonimoweMirkoWyznania: A poprawiali ją, dopasowywali, podścielali? Zrobienie zwykłej protezy częściowej akrylowej to koszt ok. 1600-2000zł, natomiast protezy szkieletowej 2000-2500zł. Na pewno proteza szkieletowa jest lepszym wyborem, łatwiej się do niej zaadaptować i jest bardziej komfortowa w użytkowaniu. Natomiast nie zawsze