Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz oglądam Stranger Things. Pierwszy i drugi sezon obejrzałem prawie bez odrywania się od ekranu. Szczególnie pierwszy sezon miał klimat. Teraz jestem w połowie 3 sezonu i jak na razie zmuszam się, żeby włączyć odcinki....
TROCHĘ SPOILERÓW:
Sezon strasznie chaotyczny, wszyscy biegają sami sobie bez celu, jakieś ponapoczynane wątki Suzie, słabo wyjaśnieni rodzice Max, Will gdzieś daleko jak piąte koło u wozu, wszyscy o nim zapomnieli. Pierwsze dwa były mroczne, ten 3 jest taki dziecinny. Nawet Steve zdziecinniał w tym centrum handlowym.
Powiedzcie, że 3 sezon jeszcze zrobi się lepszy ()
A czwarty jest dobry?
#strangerthings #seriale #netflix
  • 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vena_cava1995: Trzeci sezon totalnie najgorszy od początku do końca, mi nawet drugi sezon nie leżał, pierwszy to wiadomo już klasyka i dobre kino. Czwarty sezon podobno jest dobry, tak mówią, a ja niestety nie cierpię klimatu takich amerykańskich nastolatków i hajskula, bo aktorzy oczywiście już dawno wyrośli z dzieciństwa. Takie przygodowe i trochę pastiszowe dzieciaki były najfajniejszą konwencją.
@Vena_cava1995 tylko trzeba brać poprawkę, że 2 sezon ma odjęte przeze mnie sporo "punktów" za ten beznadziejny odcinek zapychacz z tą drugą laską z mocami, wogole wątek całkiem z d bo tego już nie kontynuują. Gdyby nie to to pewnie lista wyglądała by:
1>>>>>>>>>>2>4>>>>>3

Mimo wszystko warto obejrzeć.
Rzuca się w oczy jeszcze taka rzecz. 3 sezon nakręcono w 2018 roku, a więc aktor grający Mika, Finn Wolfhard ma... 16 lat, bo urodził się w 2002. A oni dalej chodzą do podstawówki (?) i ogólnie przedstawiani są na pograniczu dziecka/nastolatka. Tak są też ubierani, po dziecinnemu, chociaż głosy chłopców są już dość poważne. Szczególnie Willa.
Aktor grający Jonatana urodził się w 1994, a więc grając w 3 sezonie nastolatka, który
@Vena_cava1995: nie będę spoilerował ale spokojnie wątki przeszłości wrócą tylko, że zdają się trochę przeczyć temu co było w tym jednym odcinku 2 sezonu albo przynajmniej dość usilnie pomijają tą kwestię.

Widać po prostu, że backstory miało być trochę inne gdy pisali 2 sezon, w 4 poszło to w nieco innym kierunku.

Niestety bezspoilerowo więcej ciężko napisać więc tu zakończę. Trzeci ma jeszcze na końcu kilka fajnych motywów/scen więc jakoś da
@Armo11: jakoś przeboleję ten sezon 3 i nie mogę doczekać się 4. W 3 uwielbiam jednak te wszystkie 'niedogodności' jakie ma Bill haha. Jak z basenowego ciacha, dzień później stał się wrakiem i siedział pod kocem na wieżyczce ratowniczej ;)
@Vena_cava1995: Ja w połowie 3 sezonu odpuściłem sobie ¯\(ツ)_/¯ Serial poszybował na dno dna
Myślałem że to będzie faktycznie coś na co wskazywał 1 sezon, czyli skakanie między światami równoległymi z tym że ten świat równoległy do którego przenoszą się bohaterowie został zaatakowany przez istoty mające zdolność do przenoszenia się między takimi światami, te istoty infekują każdy kolejny no i tu zaczyna się walka z tym czymś. Poszli w coś