Wpis z mikrobloga

@Rabusek: polecam Hoya Hi-Vision Long Life lub to samo z Blue Control. Albo trochę droższa opcja Essilor Sapphire HR, która ma mniejsze odbicie resztkowe, przez co antyrefleks nie rzuca się tak w oczy. Te dwie powłoki to najwyższe utwardzenia. Ale jak nasypiesz piachu do etui to i tak się porysują ;) Jak jesteś z Warszawy to zapraszamy do Oneoptic, pokażemy jak wyglądają takie soczewki i czym się różnią.
@Rabusek: nie rozumiem czemu hejtują. Sam mam jedne i drugie soczewki w swoich okularach i nie rozumiem skąd mógłby być hejt. Możesz coś przytoczyć? Ogólnie to nic słabszego niż ten HVL i Sapphire HR nie oferujemy, klient ma być zadowolony ze swoich okularów i cieszyć się łatwym utrzymaniem.

@Rabusek: jakie masz dokładnie, możesz sprawdzić na kopertkach, które dostałeś odbierając okulary. Jak jest HVL to Hi-Vision Long Life, SHV - Super Hi Vision itd. Wielu optyków sprzedaje SHV jako "bardzo dobre", ale one są daleko za HVL ;)
No i kwestia czyszczenia, jeśli używasz nawilżonych ściereczek z drogerii, to żadna powłoka tego nie wytrzyma. Najlepiej czyścić wodą z ludwikiem, odsączać ręcznikiem papierowym i wycierać mikrofibrą.
@fotograf_warszawiak: znalazłem na stronie essilora :) szukam tylko takiej która ma oprawki EA 4115, bo żadne inne mi niestety nie pasują (a obleciałem dobre 5 salonów zanim złapałem te które mi pasują) + maja clip ony świetne jako przeciwsloneczne