Wpis z mikrobloga

Taki tam #gownowpis z rana. Co czytam o samochodach elektrycznych to podają że na super ładowarkach ładowanie trwa powiedzmy 20 czy 30 minut i to idealny czas żeby iść na kawę albo zjeść kanapkę czy pobawić się z dzieckiem. Kurde ja chcę dojechać do celu a nie #!$%@?ć kanapki podczas wymuszonych przedłużonych postojów a te debile próbują to, że marnuję czas obrócić w zaletę. Tak, świetny pomysł, nie mam w domu kawy to pojadę sobie auto naładować :D

czytam i szukam, bo sam się interesuje zakupem, ale technologia dla mnie jest delikatnie mówiąc niedojrzała, co stwierdzam po ostatnim tygodniu, gdzie robiłem trasy dzienne po 500+km (na jednym tankowaniu) i byłem w stanie przejechać to normalnie bez tankowania i nie jadąc całej drogi 110km/h, bo bym się zwyczajnie nie wyrobił i musiałbym wstać rano o 5 zamiast o 7 xD. Nawet myślałem o tym, że nie no spoko, takie rzeczy zdarzają się rzadko więc może jakbym miał elektryka to bym na taki weekend wynajął auto - ale jak mam płacić za auto ponad 200k po to, żeby później wynajmować inne "bo specyficzny weekend" no to kurde jedno wielkie xD, a takie weekendy zdarzają mi się 4-5x w roku. Nie no technologia nie dojrzała totalnie do poważnego zastosowania. Po bułki do biedry tak, albo jak ktoś chce się na parkingu z dzieckiem bawić bo ładuje samochód w trasie przez godzinę (xD) to też, ale dla mnie zdecydowanie jeszcze za wcześnie...

#samochodyelektryczne #samochody
  • 24
  • Odpowiedz
@Waspin:

Samochody elektryczne powstają od 1890. Baterie litowe od lat 70. To żadna nowinka, żaden wiek dziecięcy


Na rynku konsumenckim isteją dopiero od kilku lat i ten moment należy raczej brać za punkt odniesienia, a nie moment wynalezienia. To tak jakbyś mówił, że komputery osobiste w latach 80 nie były nowinką, bo komputer wynaleziono w latach 40.

To ślepa uliczka, tak samo jak holzgas. Fizyki nie da się oszukać. Technologia jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi:
Sorry ale piszesz kompletne bzdury

Na rynku konsumenckim isteją dopiero od kilku lat i ten moment należy raczej brać za punkt odniesienia, a nie moment wynalezienia

"Złota era" aut elektrycznych to późne lata 1890 i wczesne 1900 - za Wikipedią - miały 38 procentowy udział w rynku - wyższy niż teraz.

być może czeka nas jakaś rewolucja na rynku ogniw. Tutaj nie potrzeba skoku o rząd wielkości. Wytrarczy, że ogniwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi: swoją drogą bardzo proste pytanie - jedyny bezstratny proces w elektryce (nie licząc przesyłu) to ogrzewanie. Byle jaki chiński drut grzejny w tandetnej farelce pracuje z blisko stuprocentową skutecznością. Dlatego magazyny energii to zbiory podgrzewanego piasku/wody - bo podgrzewanie jest tak wydajne. To dlaczego nie budować powszechnie parowozów? Nie trzeba nawet posiadać jednostek napędowych w pojeździe - przy odpowiedniej infrastrukturze można "tankować" parę naprawdę błyskawicznie z zewnętrznego źródła. Nie potrzeba
  • Odpowiedz