Wpis z mikrobloga

Chciałem zapytać u źródła ale mają zasraną skrzynkę mailową a może ktoś tu będzie wiedział:
jestem synem właściciela nieruchomości składającego deklarację CEEB, mieszkającym obecnie pod adresem z formularza - czy potrzebuję jakichś dodatkowych dokumentów do zakupu/odbioru węgla oprócz samej deklaracji przesłanej na wskazany w FAQ adres mailowy?
Czy w przypadku mojej nieobecności podczas dostarczenia przesyłką kurierską, węgiel może odebrać osoba niezwiązana z tym adresem, czy potrzebne będą jakieś dokumenty umożliwiające takiej osobie odbiór węgla (oczywiście pod adresem z deklaracji)?
Profil na pgg wypełniłem swoimi danymi, adres pokrywa się z tym z deklaracji.
#pgg
  • 4
@trosciu: potrzebujesz deklarację CEEB (nie ważne kto jest na deklaracji. grunt że adres zamówienie zgadza się z deklaracją)
jeśli kurier to będzie wołać od ciebie dowód osobisty. myślę że jeśli zostawisz dowód to nie będzie miał problemów. Wpisze że ty odebrałeś a odbierze np. siostra czy wujek. Na wszelki wypadek napisz odręcznie upoważnienie

Ja niżej podpisany ... (PESEL: ...) legitymujący się dowodem osobistym o numerze i serii ... upoważniam Pana/Panią ...
Deklarację CEEB trzeba im tylko wysłać na adres mailowy czy trzeba też mieć drukniętą (online) do okazania kurierowi? Dowód osobisty kurier będzie wołać w celu weryfikacji składającego zamówienie? Bo mam stary dowód jeszcze z zameldowaniem, które swoją drogą nie pokrywa się z adresem zamieszkania. Dowodu generalnie nie mogę zostawić bo jadę do jednego z krajów UE, także chyba faktycznie napiszę sąsiadowi upoważnienie w razie W. Dziękuję za odpowiedź
@trosciu: W deklaracji literówkę mam w adresie. Deklaracja na ojca konto na mnie. Wysłali bez problemu. Kurier przyjechał i zapytał gdzie zostawić 2 tony czarnego złota :)
Dla świętego spokoju konto założyć na osobę z deklaracji na pgg jest wzór upoważnienia do odbioru.
I tyle przy kurierze nie robią takich problemów jak przy odbiorze osobistym. Tu już musi być wszystko zgodne bo potrafią nie wydać. ( ͡° ͜ʖ ͡