Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z Was na lvl 30-35 i przechodził przez #przebranzowienie na #programista15k? W obecnej pracy i branży czuje sufit. Wiem, że zmiana zajęcia może wiązać się ze spadkiem wynagrodzenia (obecnie zarabiam 11k brutto + premia raz w roku wysokości min 2xpensja ), ale może to kwestia 2-3 lat kiedy stawki mi się wyrównają albo nawet wejdę na większy pułap. Czy ktoś podzieli się swoją historią?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7db5518ba22e41122d768
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Żeby wejść do tej branży gniłem przed kompem po kilkanaście godzin dziennie miesiącami. Popracowałem dorywczo kilka miesięcy i potem kolejne miesiące nolife. Czasem jeździłem za granicę. A wchodziłem w ten shit też dość późno, bo mimo wykształcenia kierunkowego dopiero gdy miałem 26 lat. Wiedziałem z czym się ta praca wiąże i chciałem użyć trochę życia w młodości poza klepaniem w konsoli i IDE.

Nie wiem czy 30+ posiadający rodzinę może
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: różnie to bywa, ja jestem świadom, że mało zarabiam jak na IT, ale po przekwalifikowaniu się (studia zaoczne) i kilku latach doświadczenia trafiłem do firmy telekomunikacyjnej, gdzie widełki są do 14k brutto, a pracuje tutaj mnóstwo osób, więc niekoniecznie duży wysiłek mocno podniesie Twoje zarobki, dużo zależy od technologii, umiejętności miękkich itp.

uprzedzając kąśliwe uwagi - tak, zamierzam za jakiś czas zmienić pracę na taką z bardziej rynkowymi stawkami, ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nikt tutaj nie ma magicznej kuli, żeby odpowiedzieć na takie pytanie. Jeden ogarnie programowanie i zacznie klepać sensowne projekty do portfolio w 6 miesięcy, inny w 2 lata. Jak nie jesteś jakoś wybitne uzdolniony w kwestiach nauki, to nie licz, że w 2-3 lata przebijesz obecny pułap.
Ja bym się bardziej zastanowił jak w obecnej branży się rozwijać. Sufit w twojej branży to najprawdopodobniej tylko wymysł twojej głowy
  • Odpowiedz
@r00ti: nie dają, rok temu mój kumpel się rekrutował bezpośrednio i zażądał 20k na rozmowie, powiedzieli mu, że dadzą mu max 14k

20k da się zarabiać jako kontraktor dla Nokii, ale musisz przejść taką ścieżkę - parę lat nauki w nokii, potem zmiana pracy na conajmniej rok, a potem powrót przez firmę trzecią jako kontraktor
  • Odpowiedz
@r00ti: może trochę podnieśli stawki, bo dużo osób uciekało + miał doświadczenie w telcom

no ja też będę uderzał po takie stawki, ale opisaną ścieżką jak wyżej, widziałem oferty 20k+ dla nokii, ale tylko przez firmy trzecie
  • Odpowiedz
OP: No zrobiłem kilka baz danych w Accessie - podoba mi się to. Umiem w SQL, trochę w Pythona. Jestem po studiach technicznych, ale pracuję przy sprzedaży i realizacji projektów. Mógłbym najłatwiej rozwijać się jako kierownik projektu, ale jak sobie pomyślę że to wieczne użeranie się z ludzmi, opóźnieniami i innymi fakapami to słabo mi się robi. Kogo nie zapytam w IT to nikt się nie przepracowywuje i spokojnie sobie żyją,
  • Odpowiedz