Wpis z mikrobloga

@radzieckiUczonySchodov: W sensie... może i masz rację, ale jakoś tego nie pojmuję. Wiem, że Serbia robiła czystki etniczne i z tego powodu Kosowo chciało się odciąć od Serbii. Do tej pory nie uznała niepodległości i znowu się miesza. Nie pojmuję dlaczego to Kosowo miałoby być usadzone przez NATO.
@wczuty: nie do konca mi o to chodzilo, skoro byl zgrzyt i prawie caly swiat stworzyl jakis kompromis to pewnie lepszej opcji nie bylo. Zobacz, ze nawet czesc europy cywilizowanej nie uznaje kosowa jako autonomii. To jest punkt zapalny i wojska nato powinny tam trzymac jednych i drugich. Jest duza szansa na tworzenie sie jakichs nacjonaluchow i trzeba ich pacyfikowac w zarodku
@radzieckiUczonySchodov: inaczej dla mnie to najlepsze rozwiązanie jest oddane tego w administrację Serbii bo to ich ziemia.
administracyjnie republika serbska
(USA) stworzyło tam dzięki ONZ/NATO stała bazę wojskową i teraz są problemy z Kosowem bo nie wiado ml o co z nim zrobić niby administracyjnie już nie podlega pod Serbię a powinno
Wyobraź sobie że teraz nam USA zabiera np jedno województwo i robi z tego państwo w państwie osobnymi paszportami