Wpis z mikrobloga

#europauniversalis4 #europauniversalis

Ehh, człowiek zaczyna żałować, że tyle wysiłków tracił na dojechanie moskwy. Tak to może byłaby jakaś przeciwwaga dla Polski — a tak to wciąga (co zakończenie rozejmu) w wojnę z osmanami. Ja oczywiście sojusz z polską, bo chciałem ich chronić od wschodu. Chłop chciał sobie pograć w spokojny Nowogród i nastawić się tylko na handel i rozwój, a tu Polaki turków muszą gonić. Aż w pewnym momencie pokonałem kazań i sprzedałem moskwie po trochu terytorium kazania, ale ten robak, zamiast związać się jakimiś sojuszami i próbować podbijać wschód i niżej to zero akcji — jedyna akcja moskwy przez ostatnie 80 lat to było dobicie ostatniej prowincji kazania. Poza tym siedzą i zero akcji dyplomatycznych. Co ciekawe, też była dziwna akcja z początków gry z polską — gdy gdańsk się zbuntował to dali radę dojechać krzyżaków i w całości ich anektować — co mi nigdy się nie udawało, bo nawet jak miałem wojne na 100% to nie przyznawało mi w całości ich terytorium ( ͡° ʖ̯ ͡°) A tak bot grając polską toczył w tym samym czasie wojnę z węgrami i czechami - podbił w całości krzyżaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka lat później aneksja gdańska i prawie całe pomorze polskie. Ehh
Pobierz Niukron - #europauniversalis4 #EuropaUniversalis

Ehh, człowiek zaczyna żałować, że...
źródło: comment_1659223472i7cvpgO29OihOnReM7aEZE.jpg
  • 2