Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #informatyka zgrywam sobie stare filmy z płyt na dysk i wpadł mi pomysł stworzenia centrum multimedialnego tak żeby mieć dostęp do tych filmów w wygodnej formie na wszystkich urządzeniach a przynajmniej na innym komputerze i telefonie, opcjonalnie na smart tv. Znacie jakaś godną darmową alternatywę dla plexa? Słyszałem o KODI, będę wdzięczny za radę :)
  • 10
@provotor: można to zrobić lepiej niż sobie wyobrażasz. zaufaj mi. na wszytkich tv, telefonach z dostępem przez internet z dowolnego miejsca. Do tego w przypadku gdyby któreś urządzenie nie obsługiwało jakiegoś formatu to z użyciem transkodowania w czasie rzeczywistym. kodi też się przyda oczywiście ale skonfigurowany od podstaw a nie broń boże z jakihś gotowców. jak chcesz napisz na pw to ciebie pokieruję krok po kroku.
wojciet - @provotor: można to zrobić lepiej niż sobie wyobrażasz. zaufaj mi. na wszyt...

źródło: comment_16591739293dHmvwT1d5MPSIGno3YOc6.jpg

Pobierz
@piotrek2555: w tym roku jakoś kodi stuknęło 20 lat. Kodi to XBMC (xbox media ceter...) Rozwój xbmc zawdzięczamy pierwszemu Xboxowi od microsoftu. Od tamtej pory wiele się zmieniło ale warto wiedzieć jak to działa.
@piotrek2555: w dzsiejszych czasach ograniczeniem jest wyobraźnia.. To wcale nie jest trudne ale trochę trzeba poświęcić czasu na konfigurację a co by to działało jak trzeba. Oczywiście streaming jest jak najbardziej grany:) ale co to znaczy i po co? Taki przykład prawidłowego streamingu z domu: Powiedzmy, że jesteśmy na wakacjach w grecji i chcemy sobie pooglądać jakieś programy z naszego dekodera sat w domu. Mamy internet mobilny i kiepski zasięg. Robimy
wojciet - @piotrek2555: w dzsiejszych czasach ograniczeniem jest wyobraźnia.. To wcal...

źródło: comment_1659190308tJzdlB0fSrsEgFlpB9ABdi.jpg

Pobierz
@piotrek2555: co do Kodi to ma zajebiste możliwości. Takie banalne zastosowanie dla przykładu. W kodi możemy sobie określić jako folder dowolny sasób lokalny/zdalny. Hmm jak widać na screenie w kodi jest Enigma2/hdd/movie, czyli niby dekoder sat z Enigma2, dysk, katalog movie. W rzeczywistości jako dysk robi zewnętrzny zasób sieciowy. Może to być np. google drive, dropbox (wszystko jedno). Dyski twatrde nie są do niczego potrzebne;) Takie proste przykłady. Poważnych rzeczy to
wojciet - @piotrek2555: co do Kodi to ma zajebiste możliwości. Takie banalne zastosow...

źródło: comment_1659191010iDX5zmXtzzO0kycDmZFRlV.jpg

Pobierz