Wpis z mikrobloga

Zaczęły mnie boleć kolana po #rower Zmierzłem przekrok i wyszło 96-97cm, więc siodełko winno być na wysokości 86-87, było 80cm. Przy tej wysokości nie da się dosięgnąć ziemi, no i pięta nie dotyka pedału przy obrocie. Dałem tak z 82-83cm po pierwzej jeździe było super, ale dziś pobiłem rekord i zorbiłem 30km i chyba znowu bolą kolana... No chyba że to jeszcze po tamtym ustawieniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gravel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przegrywex: Weź sobie zrób najprostszy sposób na ustawienie siodełka czyli ramię korby równolegle do rury podsiodłowej i pięta na pedale w butach, w których jeździsz, żeby noga była wyprostowana. Do tego ustaw przód-tył tak żeby sznurek spuszczony z kolana był na osi pedału. To dosyć ogólne metody, ale przynajmniej mi się sprawdzają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przegrywex: Źle to opisałem, ale film ci wytłumaczy. Ja jak kombinowałem z siodełkiem i za bardzo sobie wysunąłem do przodu to też mnie zaczęły boleć kolana. Potem ustawiłem metodą na sznurek i jest dobrze.
To są ogólne metody, ale może ci pomoże.
fredzzambrowa - @Przegrywex: Źle to opisałem, ale film ci wytłumaczy. Ja jak kombinow...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Przegrywex: Tak, ale prawdziwi profesjonaliści podobno jej nie stosują z jakiegoś tam względu, już nie pamiętam. Profesjonalnie to każą ci usiąść na trenażerze, pedałować i w pewnym momencie puścić kierownicę i pochylić się do tyłu. Jeśli w tym momencie nie zmienisz tempa pedałowania i nie zsuniesz się z siodełka to znaczy, że masz dobrą pozycję przód-tył. To wszystko jest opisane na YT, choćby na polskim kanale vegereggae. Jak dla mnie
  • Odpowiedz