Wpis z mikrobloga

@Endorfinek: Coś mi się nie chce wierzyć. Zapłacenie raty w trakcie wakacji to 100% kapitał. Biorąc pod uwagę jakie ludzie mają kwoty odsetkowe do kapitałowych to się po prostu opłaca.
  • Odpowiedz
@EpicKris: Chodziło mi bardziej o to czy, brać pierwszy okres wakacji - spłata tego co by się dało jako kapitał po jego zakończeniu, potem nowy wniosek na drugi okres i po jego zakończeniu spłata itd itd. Czy też zaznaczyć wszystkie 6 okresów na raz, a spłacać wtedy kiedy ma się ochotę. Czyli czy bank w czasie wakacji kredytowych nie będzie nadpłat traktował inaczej niż w czasie normalnego okresu spłaty. Dziwne pytanie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcel_pijak:

Czyli czy bank w czasie wakacji kredytowych nie będzie nadpłat traktował inaczej niż w czasie normalnego okresu spłaty.


Skąd miałby podstawę do takich działań?

Generalnie bierzesz wszystkie wakacje, czekasz z jakąkolwiek nadpłatą do końca ostatnich i dopiero wtedy nadplacasz. Wszystko inne opłaca się mniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EpicKris: Dobre nie ogarnąłem już nie ważne. Ale jak zaczne już wpłacać co miesiąc ratę tak jak normalnie która będzie szła tylko na poczet kapitału to opłaca się to mniej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DarkZizi: tu gdzieś na tagu Mirek wrzuca zajebistą stronkę z opisem. O tyle co ogarnąłem to opłaca się nadplacic dopiero po ostatnich wakacjach, bo przykładowo: masz ratę 1k, bierzesz wakacje na to 1k i od razu nadplacasz. Teraz twoja rata to 990, więc kolejne wakacje bierzesz na 990 więc się mniej opłaca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EpicKris: Miał być znak zapytania, w kwestii wakacji właśnie nie rozumiem tego dlaczego mam czekać na koniec. Ktoś musi mi to na chłopski rozum wytłumaczyć xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DarkZizi: no powiedzmy że nie masz zapasu kasy, startujesz z zero oszczędności - tak dla uproszczenia.

Masz w sierpniu do zapłaty 1k raty, masz na to wakacje więc zostaje ci w kieszeni. Nadplacisz od razu to twoja nowa rata zmaleje do 990. We wrześniu znowu masz wakacje, więc w kieszeni zostaje ci 990. Nadplacasz od razu i twoja rata to 980. Itd. Więc każde kolejne wakacje bierzesz na mniejszą kwotę i
  • Odpowiedz