Wpis z mikrobloga

Z ciekawości jaki % waszych znajomych którzy mają piece na węgiel/ekogroszek kupiło już węgiel? W stronach moich rodziców i babci dla których fedruje jeszcze nikt nie kupił praktycznie, bo drogo i czekają na ten dodatek 3 koła. I się zastanawiam czy za te kilka tygodni nie bedzie jeszcze kilka razy gorszej sytuacji
#wegiel #pgg
  • 17
@lordziok: Niektórzy czekają na niższe ceny, ale ich nie będzie. Wejdzie dodatek i ceny skoczą do góry. Więc ja polecam teraz kupować, a potem ten 'dodatek' jakoś obniży cenę węgla. Bo teraz przy dwóch zakupionych tonach wychodzi jakoś 1.9k PLN za tonę (wliczając w to zwrot 3k z dodatku). Nie ma innego wyjścia.
@K_O_R_N_I_K: No tak jak mówie, ceny teraz pójdą w górę, bo 3.2k jest za tone. Sądzę, że na luzie do tych 5k za tonę dobije, jak nie wymyślą niczego. Wtedy dopiero zaczną się kłopoty. Moim zdaniem warto teraz mieć z 2/3 tony na 'przetrwanie'. U mnie w roku idzie około 5, także jakoś przełknę dokupienie tego po większej cenie, lub po prostu uda mi się w końcu kupić na pgg/tauron.
@drippinsauce: Myślę że na jesieni to będzie armagedon i kwik gdzie wyngiel ....
@19adrian: Da się kupić :) Tylko potrzeba cierpliwości.
Napiszcie na priv bo we wtorek będę testował przeskok ze strony głównej do koszyka jak zadziała to wam napiszę :)
Zawsze ten jeden krok mniej :) czy dwa
@K_O_R_N_I_K: jak masz jakieś cudowne sposoby to się odezwę, ale koszyk jest dość prosty do ogarnięcia, gorzej z dalszą częścią. Jak chcesz to pv i powiem Ci też swój sposób na koszyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Enjama: szczerze mówiąc sam bym chciał wiedzieć, męczę się ostatnio bardzo nad tym też. Sposób na dodanie do koszyka jakieś tam mam ale na resztę to już czysta losowość i dziś pocałowałem klamke od kasy bo nawet tam się nie dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lordziok w sumie chyba tylko ja. Tłumaczyłem sąsiadom mniej więcej co i jak. W rodzinie tez nikomu się nie udało, znajomi próbują i też póki co lipa
@lordziok: sąsiedzi i znajomi obkupieni na zimę albo prawie całą zimę, nie było łatwo przekonać ich w kwietniu i maju, że idzie kryzys ale teraz przyznają mi rację;

wg mnie jest teraz łatwiej kupić na pgg niż 1-2 miesiące wcześniej bo ilości dostępne są większe jednorazowo i pgg w sklepie nic nie zmienia większego od ponad miesiąca więc "sposoby" i "patenty" ciągle działają;
jak worki z kurierem nie wchodzą to jakiś
@batomr: wcześniej udało mi się kupić kupując na jednej karcie na chrome ale zajęlo to miesiąc. A ostatni tydzień próbuję na kilku kartach i chyba naprawdę gorzej to działa, albo poprostu nie potrafie tego wykorzystać jakos ¯\_(ツ)_/¯